קטאר הודיעה: "נשקם את רצועת עזה בעלות של 254 מיליון דולר"

במסיבת עיתונאים שכינס, הודיע היום שגריר האמירות ברשות הפלסטינית מוחמד אל-עמאדי כי ארצו תשקיע מאות מיליוני דולרים בתכנית לשיקום רצועת עזה. עם זאת הוסיף, כי טרם הוצאת התכנית לפועל - על האמירות לקבל את אישורן של ישראל ומצרים בכדי להוציא את המהלך לפועל

קטאר תנסה לשקם הרצועה. ארכיון (AP)

סיוע מכיוון לא צפוי: מוחמד אל-עמאדי, שגריר קטאר ברשות הפלסטינית, כינס היום מסיבת עיתונאים ובה ציין כי ארצו תעניק סיוע חסר תקדים לרצועת עזה, בעלות כוללת של 254 מיליון דולר - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. אל-עמאדי הוסיף, כי קודם לכן, על האמירות לקבל את אישורן של ישראל ומצרים כדי להתחיל בעבודות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שגריר קטאר לרשות הפלסטינית מוחמד אל-עמאדי ציין בדבריו, כי "כל הסידורים כבר נעשו", וכי "העבודות יחלו בתוך שלושה חודשים". עוד הוסיף השגריר, כי "בשלב הראשוני, ייבנה לאורך הרצועה כביש מהיר". כמו כן, הדגיש הדיפלומט כי "נדרשת הסכמתן של ישראל ומצרים להכנסת חומרי בניין לשטח הרצועה, כדי שנוכל להתחיל בעבודות לפיתוחה ושיקומה".

ברצועת עזה חיים כ-1.6 מיליון בני אדם. בדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס צוטטו כלכלנים שציינו כי תכנית השיקום שמציעה קטאר תביא לשגשוג כלכלי מהיר וליצירת אלפי מקומות עבודה, ש-28% מהם מובטלים.