טורקיה סוגרת את השמיים בפני מטוסים סורים

הממשל הטורקי הודיע כי לא ירשה עוד למטוסים סורים להיכנס לשטחה האווירי של המדינה. ההכרזה באה לאחר הודעה דומה שפרסמה סוריה אתמול ועל רקע השבתת המטוס הסורי על ידי טורקיה בשבוע שעבר בטענה כי הוא נושא אמצעי לחימה

המטוס הסורי בשטחה של טורקיה, בשבוע שעבר (AP)

שר החוץ הטורקי אחמד דאובטולו הודיע היום כי טורקיה תסגור את שטחה האווירי למטוסים סוריים, זאת בתגובה להודעה דומה שפרסמה סוריה אתמול. המשמעות של סגירת השמיים ההדדית בין המדינות, היא שטיסות אזרחיות רבות משני הצדדים יאלצו לעשות עיקופים גדולים באוויר כדי להימנע מכניסה לשטחה האווירי האחת של שכנתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העימות בין טורקיה לסוריה צבר תאוצה בשבועות האחרונים לאור ההפצצות לאורך הגבול המשותף בין המדינות. נקודת שיא בעימות נרשמה בשבוע שעבר, כשטורקיה אילצה מטוס סורי שהיה בדרכו מרוסיה לדמשק וטס בשמיים הטריטורייאליים של טורקיה לנחות באנקרה. השלטונות הטורקיים טענו שהמטוס, עליו היו 35 נוסעים, נשא אמצעי לחימה ותחמושת מתוצרת רוסית עבור צבאו של אסד.

טורקיה, החברה בארגון נאט"ו, לקחה על עצמה תפקיד פעיל במאבק בשלטונו של הנשיא אסד בסוריה. החיכוכים האלימים בין כוחות המורדים לכוחותיו של הנשיא אסד מתמקדים בחודשים האחרונים במזרח המדינה, שם מתגוררים מרבית האזרחים במדינה - דבר שמביא לקורבנות גדולים בנפש.