דיווח: "בכיר חיזבאללה ערק לישראל"

כלי התקשורת הערבים מדווחים הערב כי מהנדס התקשורת חסיין פהה, בכיר בארגונו של נסראללה, הצליח לחצות את הגבול לישראל כשברשותו מפות רבות, מסמכים סודיים ולא פחות מ-5 מיליון דולר אותם גנב מחיזבאללה לפני שגנב גם את הגבול

למרות המידע מאירן, הצליח להימלט לישראל. (רויטרס)

רשת אל ערבייה מדווחת הערב כי בכיר בארגון החיזבאללה, כנראה אחד מאנשי הכספים, ערק לישראל והביא עמו מסמכים סודיים רבים, מפות וסכום כסף גדול שגנב. כך בדיווח של אתר הרשת שמצטט את כלי התקשורת בלבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתון "לבנון היום" מצטט בכירים בארגון שטוענים כי מהנדס התקשורת חסיין פהה בן ה-29, חצה את הגבול לישראל ואיתו 5 מיליון דולר שגנב מהארגון. באל ערבייה דיווחו עוד כי פהה שימש גם כמנהל מבצעי התקשורת של הארגון.

נעצר בחודש שעבר, אך הצליח להימלט לישראל

באתר הערבי מצוטטים דבריו של כותב בשם יוני אלפר שכתב כי בחודש ספטמבר, פהה, יליד דרום לבנון, נעצר יחד עם עוד ארבעה חברים מהארגון השיעי בחשד שמעלו בכספי הארגון ושתפו פעולה עם ישראל. מי שסייע במעצרם הייתה אירן שמסרה מידע מודיעיני לחיזבאללה והרשויות בלבנון.

מהדיווח לא ברור כיצד שוחרר אחרי אותו מעצר. אתר אל-ג'ומהוריה טוען ש-20 סוכנים אירנים עצרו אותו כשהיה בשדה התעופה של ביירות בחשד לגניבת 5 מיליון דולר שהתקבלו מהרפובליקה האסלמית. על פ הדיווח, לבנון עצרה בשנה האחרונה יותר מ-100 אנשים באישומים של שיתוף פעולה עם ישראל.