הזרוע הצבאית של חמאס מתגרה: "כך חטפנו את גלעד שליט"

לקראת ציון יום השנה לעסקה שבה שוחרר החייל החטוף בתמורה ל-1,027 אסירים פרסמה הזרוע הצבאית של הארגון סרטון קצר ובו נראית לכאורה ההיערכות של המחבלים לפעולת החטיפה אותה הם מכנים "האשליה שנופצה" ביוני 2006

הזרוע הצבאית של חמאס עז א-דין אל קסאם העלתה היום לרשת קטע קצר, קדימון לסרט שעומד להתפרסם לדבריהם בקרוב ויעסוק באירוע שבו נחטף גלעד שליט ליד כרם שלום ביוני 2006.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון שנקרא "האשליה שנופצה", השם שניתן בחמאס לפעולת החטיפה, ניתן לראות את אנשי הארגון מתכוננים לכאורה לפעולת החטיפה, מחבל מתצפת עם משקפת, אח"כ נראים אנשי הארגון מכינים את הפעולה ולבסוף עם שחר נראה מחבל יוצא מעמדת הסוואה בסמוך לטנק של צה"ל ומניח מטען - כשזה מתפוצץ, ולאחר 25 שניות, נגמר הסרטון.

יש לציין כי הסרטון לא נראה אותנטי, ונדמה שהופק וצולם באולפן. הערכה היא כי אנשי החמאס מנסים לקצור הישג לקראת יום חמישי, אז יציינו שנה לביצוע העסקה לשחרור שליט תמורת כאלף אסירים באמצעות הסרטון.

בשלב זה לא ברור האם ומתי ישדרו בחמאס את הסרט המלא, ומה הוא יכיל - האם יהיה בו תיעוד מלא של פעולת החטיפה? תמונות אותנטיות מהפעולה או של שליט מתקופת השבי הארוכה?

"הדרך היחידה לשחרור אסירים - חטיפת חיילים"

ברצועת עזה שבו שלשום והדגישו כי חטיפת חיילים היא הדרך היחידה לשחרור אסירים פלסטינים. שר האסירים של ממשלת חמאס בעזה, הד"ר עטאללה אבו א-סובח, פתח את האירועים הרשמיים לציון יום השנה הראשון לעסקה, במסגרתה שוחררו 1,027 אסירים מבתי הכלא בישראל בתמורה לחייל, חמש שנים וחצי אחרי שנחטף בכרם שלום. האירועים הרשמיים, תחת הכותרת "קיום ההבטחה לבני החורין - שנותרו מאחורי הסורגים", יימשכו כשבוע ברחבי רצועת עזה.

"שחרור האסירים הוא בגדר חובה בעבור כל העם הפלסטיני", הצהיר א-סובח בטקס הפתיחה. "הכיבוש מבין רק את שפת הכוח. ההתנגדות כפתה עליו לשחרר את האסירים. על לוחמי ההתנגדות לקחת בשבי חיילים כיבוש נוספים, כדי לקיים את ההבטחה לאסירים".

א-סובח קרא לאש"ף שלא לחדש את המשא ומתן עם ישראל ולנתק את היחסים עמה, והפנה את אותה הדרישה גם למדינות ערב. המשתתפים בפעילויות הרשמיות קראו לארגוני זכויות אדם ברחבי העולם "לחייב את ישראל להישמע וליישם את האמנות הבינלאומיות לזכויות האדם". 

עוד בנושא:

שנה אחרי - בכיר בצוות המו"מ הישראלי משחזר את עסקת שליט