בגלל הסרט: אל-קעידה קורא להפגנות אלימות נוספות נגד שגרירויות ארה"ב

בקלטת שמע נדירה שפורסמה באתר אינטרנט אסלאמי, קורא מנהיג אל-קעידה, איימן אל-זוואהירי לפעילי הארגון ברחבי העולם הערבי לשוב ולהפגין נגד שגרירויות ארה"ב בשל הסרט הלועג לאסלאם. "ארה"ב הוכיחה כי היא במהלך מסע צלב ציוני", טען

ארגון הטרור קורא להפגנות נוספות, ארכיון (יו-טיוב)

מנהיג אל-קעידה, איימן אל-זוואהירי, קורא לפעיליו ברחבי העולם הערבי להמשיך בהפגנות האלימות נגד שגרירויות ארה"ב בשל הסרט "תמימות המוסלמים", הלועג לנביא מוחמד. "ארה"ב הוכיחה כי היא במהלך מסע צלב ציוני נגד האסלאם", הצהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל-זוואהירי שיבח בהקלטה שפורסמה באתר אינטרנט אסלאמי קיצוני, את ההפגנות האלימות שאירעו בחודש שעבר מחוץ לשגרירות ארה"ב בבנגזי בירת לוב, בהן נהרג השגריר האמריקני למדינה כריסטופר סטיבנסון. "המשיכו בהתנגדות האלימה", הפציר במאזיניו.

לטענת מנהיג הארגון, הרשויות בארה"ב התירו את פרסום הסרט מעורר המחלוקת בשם חופש הביטוי. "הם נכשלו להעניק את אותו חופש לאסירים הכלואים בגאונטנמו, עירק ואפגניסטן", הצהיר.

אל-זוואהירי, יליד מצרים, החליף בתפקיד מנהיג ארגון הטרור את אוסמה בן-לאדן לאחר חיסולו בשנה שעברה על ידי כוחות אמריקנים בפקסיטן. הוא נוהג לשחרר מדי מספר חודשים הקלטות שמע בהן הוא נוהג לתקוף את ארה"ב וישראל.