סוריה: פיגוע התאבדות ליד מתחם ביטחוני בדמשק

מכונית תופת התפוצצה ליד מבנה של המודיעין הסורי בפרבר של הבירה. תחנת טלוויזיה בסוריה דיווחה כי מדובר בפעולה של מחבל מתאבד וכי מיד לאחר הפיצוץ נשמעו קולות ירי. ארגון זכויות אדם: מעל 32 אלף בני אדם נהרגו בסוריה מאז תחילת ההתקוממות

פיצוץ עז החריד את דמשק (AP)

הסוף לשפיכות הדמים בסוריה לא נראה באופק: מכונית תופת התפוצצה הערב ליד מתחם של המודיעין הסורי באחד מפרברי דמשק, במה שנראה כמו פעולה של מתאבד מקרב כוחות המורדים. משקיפים של ארגון Human Rights אומרים כי מאז תחילת ההתקוממות בשנה שעברה נהרגו במדינה יותר מ-32 אלף בני אדם - רובם אזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלב זה לא דווח על נפגעים בפיצוץ העז שאירע בחראסטה, פרבר של הבירה הסורית, ונשמע בכל רחבי דמשק. אף ארגון עוד לקח אחריות. על פי דיווח בתחנת הטלוויזיה אל-איקבריה, מיד לאחר הפיצוץ נשמעו חילופי ירי, ונראו אמבולנסים וצוותי כיבוי באזור הפיגוע.

כוחות המורדים עושים מאמצים גדולים לפגוע במתחמים ביטחוניים וסמלים של משטר אסד - במיוחד בדמשק.

"לפחות 22,980 אזרחים נהרגו בסוריה"

בתוך כך, משקיפים של ארגון זכויות אדם שפועלים בסוריה אומרים כי מאז תחילת המחאה נגד המשטר במרץ 2011 נהרגו בסוריה יותר מ-32 אלף בני אדם. רק בשבוע האחרון נהרגו כ-1,000 בני אדם בקרבות ברחבי המדינה.

"לפחות 22,980 אזרחים, 7,884 חיילים ו-1,215 עריקים נהרגו במעשי האלימות בסוריה", אמר מנהל המשקיפים ראמי ראהם, והוסיף כי המניין האחרון כולל גם את 141 קורבנות במהלך היום.