בכיר אירני מזהיר: "אם ישראל תתקוף באירן - 10,000 ישראלים יהרגו"

מפקד משמרת המהפכה לשעבר מזהיר כי אם ישראל תתקוף באירן - 10,000 ישראלים יהרגו. עם זאת, הוא מדגיש כי טהרן לא מעוניינת במלחמה אך מבהיר כי אם תהיה אחת כזאת מדינתו תגיב בעוצמה. "הציונים לא מעזים לפלוש", אמר

הטילים האירנים (רויטרס)

עוד איום מאירן - הפעם מקצין אירני לשעבר: מוחסיין רזאי, ששימש כמפקד משמרות המהפכה במדינה אמר כי לפחות 10,000 ישראלים ייהרגו אם ישראל תתקוף את מדינתו. על פי דיווח ב-Press TV, הבכיר אמר כי "הציונים לא מעזים לפלוש לאיראן והדיבורים שלהם נועדו כדי להשגת ויתורים מהנשיא האמריקני הבא".

עם זאת, הדגיש רזאי כי טהרן לא מעוניינת בעימות: "אנחנו לא רוצים מלחמה אבל אנו מוכנים בכל כוחותינו להגן על מדינתו מאחת כזאת". הוא גם הבהיר כי ישראל בקרוב תעצור בקרוב את האיומים. הוא אמר את הדברים בשיחת וידאו עם סטודנטים בלונדון.

אירן: לא הצענו למערב תוכנית לעצירת פרוייקט הגרעין

גורמי ממשל באירן הכחישו השבוע את הדיווחים בתקשורת האמריקנית, לפיהם הציעה טהרן למערב תוכנית מפורטת בת תשעה שלבים על מנת לפתור את המחלוקת עם סביב תוכנית הגרעין.

ראש צוות המשא ומתן האירני לשיחות הגרעין סעיד ג'לילי הכחיש בתוקף את הדיווחים על ההצעה האירנית, שהגיעו על רקע המשבר הכלכלי החריף במדינה בעקבות הסנקציות שהוטלו עליה, וטען כי הם כלל אינם נכונים ואף "חסרי שחר".

על פי הפרסום השבוע, הסיבה לדחייתה של התכנית היא "ויתורים מרחיקי לכת שנדרשו מהמערב". המתווה שהוצע על ידי אירן, כך על פי הדיווח, מציע דרך שתביא בסופה לעצירת תכנית הגרעין, אך זו עוברת בהסרת כל העיצומים הכלכליים שהוטלו עליה עד כה. על פי הצעתה של טהרן, רק לאחר שיוסרו מעליה כל הסנקציות - היא תשהה את העשרת האורניום לרמה בינונית במתקן הגרעיני בפורדו.