לפני הקלאסיקו: ברצלונה במדי צה"ל וצלבי קרס

מחריפה המחאה הפלסטינית על הזמנתו של גלעד שליט למשחק הסופר-קלאסיקו, הערב: תמונה קבוצתית של חיילי צה"ל "שופצה" על ידי גולשים פלסטינים, וראשיהם של כוכבי ברצלונה הודבקו במקום פני החיילים, הנושאים נשק ואפודים. יחד עמם "מצולם" גם שליט - ובסמל הקבוצה הקטלונית שולב צלב קרס. הפלסטינים קיימו "קלאסיקו" בעזה

ה"קלאסיקו" - הגרסה הפלסטינית: שעות לפני משחק הכדורגל המרתק והנצפה בעולם, בין ברצלונה לריאל מדריד, התקיים היום "משחק מחאה" מול מטה הצלב האדום בעזה נגד הזמנתו של גלעד שליט כאורח כבוד למשחק, המתקיים באצטדיון הקאמפ-נואו.

במשחק, שאורגן על ידי אגודת האסירים הפלסטינים, שיחקו 22 צעירים מקומיים כשהם לובשים את מדי שתי הקבוצות. הנוכחים במקום שבו וגינו את החלטתה של הנהלת הקבוצה הקטלונית להזמין את שליט, וטענו כי מדובר במעשה עוול לאלפי אסירים פלסטינים שעודם יושבים בבתי הכלא בישראל.

בינתיים, גם המחאה באתרי האינטרנט הפלסטיניים נמשכת. מאז הבוקר מופצת באתרים השונים תמונה קבוצתית של כמה חיילי צה"ל, לובשי מדים, אפודים ונשק, שפניהם הוחלפו בפניהם שחקי ברצלונה - וביניהם גם שליט עצמו. מעל התמונה הוצג גם סמל הקבוצה, לאחר שעבר שינוי והוכנס בו צלב קרס. 

עוד בנושא:

חמאס יחרים את ברצלונה

חבר הפרלמנט הכוויתי שהפסיק לאהוד את ברצלונה