שר ההגנה הסורי: "נמחץ את המורדים"

הבכיר הסורי הביע ביטחון כי משטרו של אסד יצליח בקרוב לדכא את ההתקוממות. "ידנו על העליונה, ההרג במגמת ירידה". גם היום המשיכו חילופי האש בין סוריה לטורקיה, שהחלו בעקבות נפילת פצצת המרגמה שהביאה למותם של חמישה בני משפחה בטורקיה

"האלימות בסוריה קרובה לסיום" (רויטרס)

הקרבות העזים בין המורדים לכוחות אסד נמשכים ברחבי סוריה, והמתיחות מול טורקיה בעקבות חילופי הירי עדיין גבוהה, אך בקרב בכירי השלטון בדמשק יש מי שכבר רואה את הניצחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר ההגנה הסורי פאהד ג'אסם אל-פרייג' הכריז היום כי כוחות הצבא ימחצו את המורדים ויביאו קץ לאלימות ולשפיכות הדמים. אל-פרייג', שמונה לתפקיד ביולי האחרון בעקבות חיסול קודמו על ידי כוחות המורדים בפיגוע בדמשק, טען עוד כי ידו של המשטר על העליונה.

"החלקים הכי מסוכנים של הקונספירציה חלפו וההרג נמצא במגמת ירידה", אמר שר ההגנה הסורי. דבריו מגיעים על רקע מתקפה נרחבת בה פתחו היום כוחות אסד נגד מעוזי המורדים בחלב, בחומס ובשורה של ערים באזור הגבול עם לבנון.

בתוך כך, נמשכו גם היום חילופי האש בין טורקיה לסוריה - זה היום הרביעי ברציפות. זאת, לאחר שאתמול הזהיר ראש הממשלה ארדואן את דמשק שלא לבחון את "הגבולות והנחישות" של טורקיה, ואמר כי ארצו לא מבלפת כשהיא מכריזה שלא תסבול אירועים כאלה - בהתייחסו לירי פצצות המרגמה שגרמו למות המשפחה הטורקית.