הפרלמנט הטורקי אישר פעולה בסוריה

בית הנבחרים הטורקי אישר לממשלה באנקרה לצאת למבצע צבאי על אדמת סוריה, אם זו תחליט שיש בכך צורך. הדיון בשאלת הפעולה בסוריה, מגיעה על רקע ירי שבוצע מכיוון סוריה והביא למותם של 5 בני משפחה. סגן ראש הממשלה הטורקי ניסה להרגיע: "טורקיה אינה רודפת מלחמה" וציין כי הסורים העבירו התנצלות דרך מתווך

לקראת עימות? הגבול הסורי-טורקי, היום (רויטרס)

עליית מדרגה בעימות סוריה-טורקיה? אחרי סדרת הפגזות של צבא טורקיה בשטח סוריה אישר הפרלמנט הטורקי יציאה למבצע צבאי על אדמת סוריה - אם כך תחליט הממשלה. כעת ימשיכו לדון באנקרה במידת הצורך בפעולה מחוץ לגבולות טורקיה. מוקדם יותר ניסה דוברו של ארדואן להרגיע והבהיר שטורקיה לא מעוניינת בהסלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סגן ראש הממשלה הטורקי באשיר אטליי הדגיש זמן קצר אחרי החלטת הפרלמנט כי טורקיה מעדיפה לפעול בשיתוף עם מוסדות הקהילה הבינלאומית. אטליי הדגיש - טורקיה "אינה רודפת מלחמה". הוא הוסיף כי הסורים העבירו התנצלות על התקרית לשלטונות בטורקיה דרך מתווך מטעם האו"ם.

גם בשעות הבוקר ניסו לכאורה בטורקיה להרגיע את הרוחות. דוברו של ראש הממשלה רג'פ טאיפ ארדואן ציין כי "טורקיה לא מעוניינת בהחרפת המצב על הגבול". החלטת הפרלמנט, עם זאת, מעבירה מסר שונה במעט.

העימות החל אמש, עם ירי פגזים סורים לעבר טורקיה, שהביא למותם של חמישה בני משפחה באחת העיירות הסמוכות לגבול. בטורקיה גינו את הירי, שככל הנראה בוצע בטעות, כחלק מהמהומות הפנימיות בסוריה נגד משטרו של הנשיא באשר אסד, אבל לא הסתפקו בכך.

במהלך הלילה והבוקר הם ירו לעבר שטח סוריה והביאו למותם של מספר חיילים סורים. כעת שוקלים שם החרפה נוספת בתגובה - בדמות מבצע צבאי בתוך השטח הסורי.