טורקיה: אין כוונה לפתוח במלחמה

יועצו של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, צוטט הבוקר בכלי התקשורת במדינה באומרו כי טורקיה מסוגלת לשמור על גבולותיה, אך אינה רוצה להביא להחרפת המצב בגבול. עם זאת הדגיש כי בטורקיה עדיין בוחנים אפשרות לקיום מבצע צבאי נקודתי על אדמת סוריה

הסורים זרעו הרס בטורקיה (AP)

לאחר המתקפה הטורקית בסוריה - אנקרה מנסה לצנן את המתיחות בין המדינות. עם סיום שורת ההפצצות בשטח סוריה, שנמשכה גם הבוקר, מבהיר היום בכיר בממשל הטורקי: "אין לנו כוונה להסלים את המצב באזור.

יועצו של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, צוטט הבוקר בכלי התקשורת במדינה באומרו כי טורקיה מסוגלת לשמור על גבולותיה, אך אינה רוצה להביא להחרפת המצב בגבול. עם זאת הדגיש כי בטורקיה עדיין בוחנים אפשרות לקיום מבצע צבאי נקודתי על אדמת סוריה.

הפרלמנט הטורקי התכנס בצהריים לדיון מיוחד, במה שנדמה היה כמשבר מתמשך, כדי לקבוע את המשך ההתנהלות בעניין. סוכנות הידיעות "רויטרס" דיווחה כי מחוץ לבית הפרלמנט באנקרה התקבצו עשרות בני אדם בקריאה לממשלה שלא לאשר פעולה צבאית נגד סוריה. "איננו רוצים מלחמה, בני העם הסורי הם אחינו", קראו המפגינים.

הירי חודש הבוקר

הבוקר חידשה טורקיה את הירי לעבר סוריה. בנוסף, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי מספר חיילים סורים נהרגו במהלך הלילה בהפצצת הצבא הטורקי סמוך לגבול הסורי.

על פי הדיווח שהועבר על ידי ארגוני זכויות אדם הפועלים באזור, מספר חיילים סורים ששהו בסמוך לעיירה תל אבייד שבקרבת הגבול, החיילים נהרגו מירי ארטיליריה של הצבא הטורקי. לא נמסר מספר החיילים שנהרגו במהלך התקיפה.
הפגזות הטורקים מגיעות על רקע ירי פצצות מרגמה סוריות על טורקיה, שהביאו למותם של 5 בני משפחה טורקית באחת העיירות הסמוכות לגבול. בסוריה טוענים כי הירי בוצע בטעות, כחלק מהמהומות במדינה נגד הנשיא באשר אסד.