צפו: מורסי מציין את "ניצחון מלחמת אוקטובר"

נשיא מצרים הניח הבוקר זרי פרחים על קבר החייל האלמוני ועל קברו של נשיא מצרים המנוח אנואר סאדאת, עם פתיחת הטקסים הרשמיים במצרים לציון 39 שנים לניצחון ב"מלחמת אוקטובר". לראשונה הוחלט להעניק לסאדאת ולרמטכ"ל המצרי בתקופת המלחמה אותות הוקרה על "ההחלטה לפתוח במלחמה"

כמדי שנה, מציינים היום במצרים את ה"ניצחון ההירואי" במלחמת יום הכיפורים, המכונה "מלחמת אוקטובר". נשיא מצרים מוחמד מורסי פתח הבוקר את שורת הטקסים הצבאיים הרשמיים הנערכים במדינה - בהנחת זר פרחי זיכרון על קבר החייל האלמוני. לראשונה מזה 30 שנה הונח גם זר על קברו של נשיא מצרים המנוח אנואר סאדאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות המצרית כי מורסי החליט להעניק אותות הקרה ומופת למשפחתם של סאדאת ושל סעד א-דין אל-שאזלי, רמטכ"ל הצבא המצרי במהלך מלחמת יום הכיפורים, בגין "ההחלטה לפתוח במלחמה". היום החליט מורסי לכבד באופן אישי את סאדאת, בעצם הנחת זר פרחים על קברו בטקס רשמי.

פרשנים בכירים בעולם הערבי מעריכים כי מדובר בניסיון נוסף של הנשיא הנבחר, איש "האחים המוסלמים", להביא ל"שלום בית" בין אנשי "האחים" לצמרת הקצונה הצבאית, שרדפה ודיכאה את אנשי הדת מיד אחרי מהפיכת הקצינים במצרים. ההתארגנות הפוליטית של "האחים" הוצאה מחוץ לחוק והפכה למחתרתית עם עלייתו לשלטון של גמאל עבד אל-נאצר, אך מאז נבחר מורסי לנשיאות - הוא דווקא שיבח במספר הזדמנויות פומביות את חלקו של עבד אל-נאצר בעברה המפואר של מצרים.

במקביל, מדווחים כלי תקשורת במצרים כי מורסי צפה אתמול בתרגיל באש חיה, המתקיים בימים אלו במחוזות המרכז במצרים. זאת, על רקע המשך המבצע הצבאי הנרחב של כוחות הביטחון המצריים בסיני.