בקרוב בדובאי: "טאג' ערבייה" - מתחם לינה, עסקים וקניות

אחרי הבורג' אל-ערב ואיי התמרים - ממשיכים בדובאי להפתיע את העולם: בנסיכות העשירה מהמפרץ תוקם בשנה הבאה עיר שלמה של רפליקות מפלאי תבל, ובהם מגדל אייפל והחומה הסינית. השבוע הודיעה החברה המארגנת: גם "הטאג' מאהל הערבי" יוקם בעיר, ובו מלונות, מתחם עסקים וקניות. כך זה ייראה

רפליקה של ה"טאג' אל-ערב" (Falconcity of wonders)

מה לא עושים למען התיירות: חברת יזמות ואדריכלות בדובאי מתכוונת להקים בתוך שנה וחצי העתק של המבנה המונומנטלי בהודו, הטאג' מאהל - כך מדווחים ביממה החולפת כלי תקשורת במפרץ. המבנה, שיוקם בפרויקט שעלותו נאמדת בכמיליארד דולרים, צפוי להיות גדול יותר מהאתר המקורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

כבר בשנת 2005 הושק הפרויקט, של חברת Falconcity of wonders, הנמצאת בבעלותו של מיליארדר תושב דובאי, במסגרתו הובטח כי תוקם עיר שלמה - "עיר האהבה", ובה יוצבו העתקים של שבעת פלאי תבל.

השבוע הודיעה החברה כי לעיר יוצאת הדופן יצטרף גם ה"טאג'-ערבייה" - מתחם ענק שיכלול מלון ובו 300 חדרים, חנויות ובתי עסק, וייפתח כבר במהלך 2014. לצדו יוקמו גם מבני ענק בהעתק של מגדל אייפל, הפירמידות והחומה הסינית. "הטאג' מאהל מסמל אהבה, ועל כן ישולבו בו מתחמים המסמלים את היופי שבה", אמר השבוע איש העסקים ההודי הנוטל חלק בפרויקט. "יתממשו בו אלמנטים ארכיטקטיים מופלאים".

דובאי הפכה בשנים האחרונות לאחד ממוקדי התיירות המובילים בעולם, הודות להקמתם של כמה מהפרויקטים הארכיטקטיים המרשימים ביותר שידעה האנושות. בין הפרויקטים שהוקמו בעשור האחרון: איי התמרים - שרשרת איים בצורת עצי תמר, עליהם הוקמו בתי מלון, וילות פאר, בתי עסק ומתחמי קניות, ואשר נחשבים לאיים היחידים מעשי ידי אדם בהם ניתן לצפות מחוץ לכדור הארץ; בורג' אל-ערב - מלון פאר הנחשב גם לבניין השני בגובהו בעולם, שמוקם אף הוא על אי מלאכותי שהוקם לשם כך; בורג' חליפה - גורד השחקים הנחשב נכון להיום למגדל הגבוה בעולם, מתנשא לגובה 828 מטרים ומשמש כמתחם עסקים מצליח ומשגשג.