צבא טורקיה תקף מטרות בשטח סוריה

לראשונה מאז ההסלמה ביחסי שתי המדינות ובהוראת השלטונות באנקרה, נפתחה אש ארטילרית לעבר שורת מטרות בתחומי ארצו של בשאר אסד. המהלך בא בתגובה על ירי פצצת מרגמה לעבר כפר טורקי סמוך לגבול, שגבה את חייהם של חמישה בני משפחה אחת

צבא טורקיה פעל הערב בשטח סוריה ופגע בכמה מטרות שם - כך אישרו גורמים רשמיים באנקרה. התקרית, ראשונה מסוגה מאז החלה ההתקוממות נגד שלטון בשאר אסד, באה שעות אחרי שפצצת מרגמה שנורתה מסוריה נחתה בטורקיה וגבתה שם את חייהם של חמישה בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כוחות הצבא שלנו, הפועלים באזור הגבול, הגיבו הערב על המתקפה הנפשעת שהתרחשה מוקדם יותר היום", נמסר בהודעה רשמית מטעם לשכתו של ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן. "לעבר המטרות שנגדן פעלנו נורתה אש ארטילרית וזוהתה פגיעה".

בעקבות ההסלמה באזור, קיימה נאט"ו ישיבת חירום והוציאה הודעה רשמית בה נכתב: "נאט"ו ממשיכה לעמוד לצד טורקיה ודורשת הפסקה מיידית של הפעילות האגרסיבית נגדה. אנו דורשים מהמשטר הסורי לעצור את ההפרות הבוטות של החוק הבינלאומי". גם הבית הלבן פרסם הלילה הודעה בה גינה את המתקפה הסורית.

התקרית הקטלנית בגבול התרחשה בשעות אחר הצהריים. פצצת המרגמה פגעה ישירות בבית מגורים בצדו הטורקי של הגבול, וגרמה למותם של חמישה בני משפחה אחת.

הבוקר: עשרות הרוגים במתקפת טרור משולבת בחלב

מאז החלה ההתקוממות בסוריה, במרס 2011, שילמו כ-30,000 בני אדם בחייהם על המאבק להדחת בשאר אסד מתפקידו.

רק היום נהרגו 40 בני אדם ו-90 אחרים נפצעו במתקפת טרור בלב העיר חלב. הפיגוע המשולש אירע בשעות הבוקר.