חיזבאללה מאשר: 3 פעילים נהרגו

הפגזים שהתפוצצו במחסן נשק בעיירה בעל-בק שבבקעת הלבנון נורו במהלך מלחמת לבנון השנייה על ידי ישראל, כך טוען ארגון חיזבאללה. בהודעה רשמית אישר הארגון כי שלושה מפעיליו נהרגו בסדרת הפיצוצים

ארגון חיזבאללה אישר כי שלושה מאנשיו נהרגו בסדרת הפיצוצים שאירעה בעיירה בעל-בק שבבקעת הלבנון. בדיווחים בתקשורת הלבנונית נאמר שהפיצוץ אירע במחסן תחמושת של חיזבאללה וכי לפחות תשעה בני אדם נהרגו כתוצאה ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה הרשמית שפרסם הארגון הערב נכתב כי במחסן שהתפוצץ אוחסנו נפלים של פגזים ישראלים שנורו במהלך מלחמת לבנון השנייה. לאחר הפיצוצים חיזבאללה הטיל סגר באזור הפיצוץ , ורק לאחר זמן מה אישרו כי הם משתפים פעולה עם כוחות הביטחון הלבנונים והרשויות המקומיות.

כלי תקשורת בעולם הערבי בכלל ובלבנון בפרט ציטטו בכירים בממשל בביירות, שטענו כי מקור הפיצוצים דווקא בשריפה שפרצה בתחנת דלק הממוקמת בסמיכות למחסן תחמושת. בנוסף דיווחה רשת החדשות של חיזבאללה כי מטוסים ישראלים נראו בשמיים בזמן האירוע.

בעל-בק ובקעת הלבנון כולה נחשבים לאזור הנתון לשליטת ארגון חיזבאללה. לפי חלק מהדיווחים מהמקום, גרמו הפיצוצים העזים לקריסתו של מבנה ששימש בית חרושת.