סוריה: 40 הרוגים בפיגוע תופת משולש בחלב

שלוש מכוניות תופת התפוצצו הבוקר בעיר חלב, וגרמו למותם של לפחות 40 בני אדם ולפציעתם של כ-90 - מרביתם אנשי צבא. גורמים רפואיים בטלוויזיה הסורית: מניין ההרוגים עוד יעלה. "שחקן חיזוק" למורדים: סב שהתגייס עם ילדיו ונכדיו

זירת הפיגוע, היום בחלב (רויטרס)

התופת ממשיכה להכות את סוריה המדממת: לפחות 40 בני אדם נהרגו ו-90 נוספים נפצעו במתקפת טרור בלב העיר חלב. הפיגוע המשולש אירע בשעות הבוקר, כלי התקשורת הסוריים מדווחים, בהתבסס על גורמים רפואיים, כי מניין ההרוגים צפוי עוד לעלות.

זירת הפיגוע המשולש, היום בחלב:

הטלוויזיה הסורית הממלכתית שידרה תמונות ראשונות מזירת הפיגוע, שנגרם על פי הדיווחים כתוצאה מפיצוצן של שלוש מכוניות תופת בכיכר סעד אללה אל-ג'אברי. מרבית ההורגים, כך על פי הדיווח, הם אנשי צבא ואנשי כוחות הביטחון.

בתוך כך, ממשיכים המורדים "להתחזק" בכל אזרח סורי שמסכים להצטרף לשורותיהם. ברשתות החברתיות הופץ ביממה האחרונה סרטון המתעד את הצטרפותו של סב, ילדיו, נכדיו ויתר בני משפחתו מהעיר חלב - לשורות המורדים. האדם המבוגר, הודיע בסרטון על הקמתו של "גדוד נכדי מוסטפא".

הסבא, ילדיו ונכדיו מצטרפים למורדים:

"אני, ילדיי וילדיהם של ילדיי, כמשפחה שלמה, מורדים (במשטר) על שם קידוש אללה", הודיע הסב כשנשק בידו ובני משפחתו מאחוריו צועקים "אללה אכבר".