דיווח: "בכיר חיזבאללה בסוריה חוסל במארב"

המורדים בסוריה פגעו ב"ראש הנחש" הלבנוני, שפעל בתיאום עם הנשיא אסד לדיכוי המחאה. כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי עלי חוסיין נאסיף, שכונה "אבו עבאס", חוסל בתקרית אש עם המורדים באזור חומס. אבו עבאס היה אמון על תיאום הפעולות בין חיזבאללה למנגנוני הביטחון הסורים

אנשי חיזבאללה. מכה לארגון, ארכיון (AP)

מכה לכוח המסייע של חיזבאללה לדיכוי המחאה בסוריה: קצין המבצעים של הארגון הלבנוני, עלי חוסיין נאסיף, נהרג בימים האחרונים בקרבות עם המורדים בסוריה - כך מדווחים כלי תקשורת בלבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, נאסיף, שכונה אבו עבאס, היה אמון על תיאום הפעולות בין חיזבאללה למנגנוני הביטחון הסורים. בלבנון דווח כי הוא נהרג בחילופי אש סמוך לעיר חומס, במארב של פעילי "צבא סוריה החופשית" - ארגון המורדים המוביל את המחאה החמושה נגד הצבא הסורי.

בראשית השבוע דיווחו כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה הסורית "צבא סוריה החופשית" הצליח להשתלט על שטחים נרחבים במחוז קוניטרה הסמוך לגבול עם ישראל. לדיווחים לא ניתן אישור רשמי מכל גורם אחר.

באתרי שיתוף הווידאו ברשת הועלה סרטון המתעד, לכאורה, את נפילתם בשבי של כ-40 לוחמים בצבא סוריה על ידי המורדים בקוניטרה. הדובר בסרטון מצהיר כי עם מעצרם הוחרמו אמצעי לחימה רבים ותחמושת - וכן נהרגו אנשי ביטחון וצבא. בסרטון מציגים ה"חיילים" שנפלו בשבי את תעודות הלוחם שלהם ומדקלמים סיסמאות שהוכתבו להם מראש.