דיווח: "טהרן חצויה בגלל הכסף שמועבר לאסד"

הסנקציות הכלכליות המוטלות על המשטר בטהרן מקשות על המשך התמיכה בנשיא הסורי אסד - כך טוענים גורמי מודיעין בפני "הטיימס" הלונדוני. על פי הדיווח, קיימת מחלוקת קשה בין מנהיגה הרוחני של המדינה לבין מפקדי הצבא הבכירים

מחלוקות קשות בצמרת האירנית, ארכיון (רויטרס)

המצב הכלכלי המחמיר באירן, לנוכח הסנקציות הכלכליות המוטלות על המשטר, עלול להשפיע על מדיניות החוץ עם אחת מידידותיה הקרובות ביותר - סוריה. עיתון "הטיימס" הלונדוני מדווח כי טהרן חצויה לאחרונה בין מנהיגה הרוחני האייתולה חמנאי לבין מפקד "כוח 400" האירני באשר להעברת כספים למשטרו של באסר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי מודיעין מערביים אמרו לעיתון כי אירן מעבירה מדי חודש מיליוני דולרים לסוריה ומשלמת משכורות של אלפי חיילים וקצינים בצבאו של הנשיא הסורי. לדבריהם, קיימת אכזבה רבה במסדרונות השלטון בטהרן מכך שהמערכה טרם הוכרעה לטובת הצבא הסורי.

במקביל, מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס כי המטבע האירני, הריאל, איבד ביממה האחרונה יותר מ-7% מערכו. דבר המעיד אף הוא על המצב הכלכלי הקשה במדינה שנאנקת תחת עול הסנקציות של מדינות המערב.

גם היום נמשכה שפיכות הדמים בסוריה. גורמי אופוזיציה דיווחו כי צבא סוריה תקף מספר ערים בחבל אידליב וגרם למותם של 12 בני אדם, בהם 6 ילדים. ארגוני זכויות האדם במקום מדווחים כי מניין ההרוגים עלול לעלות מאחר וישנם פצועים בשטח שלא יכולים לקבל טיפול ראוי.