מסמכי "אל-ערביה": "אסד הורה על ביצוע פיגוע בדמשק"

לאחר פרסום המסמכים אמש, שבהם נטען כי הנשיא הסורי הורה על חיסולם של שני טייסים טורקים שנפלו בשטחו, פרסמה הרשת הסעודית מסמכים נוספים, שלפיהם אסד הורה על ביצוע פיגוע בשכונת קזאז שבדמשק בשנת 2010, ובו נהרגו עשרות אזרחים סורים. המטרה: שינוי דעת הקהל בעולם

"אסד הורה על ביצוע פיגוע". ארכיון (AP)

מסמכי אסד-ליקס ממשיכים לדלוף: רשת "אל-ערביה" פרסמה הערב מסמכים שלפיהם משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד היה אחראי לפיגוע שהתרחש בחודש מאי 2010 בשכונת קזאז שבבירה. בפעולת הטרור נהרגו אז 55 בני אדם. במסמכים נטען כי על ידי ביצוע מעשה ההרג ההמוני, רצה הנשיא הסורי להראות לעולם שבסוריה פועלים ארגוני טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המסמכים, נראה כי אסד ביקש מנתיניו להכין מכונית תופת המכילה חומר נפץ במשקל טון, ואף הוציא הוראה שלפיה על העיתונאים שיחושו למקום הפיגוע - להתעכב בהגעתו אליו. עוד נמסר, כי הנשיא הסורי אף "הגדיל לעשות" והורה לפוצץ את המטען רב העוצמה "בשעות השיא".

המסמך שנחשף אתמול: "אסד הורה על חיסול הטייסים הטורקים שנפלו בשטחו"

ממסמכים סודיים של המודיעין הסורי שפרסמה אתמול רשת "אל-ערבייה" עולה, כי הנשיא הסורי בשאר אסד הורה להרוג שני טייסי חיילי האוויר הטורקי שנפלו בשטחו ב-22 ביוני - בתמיכת רוסיה.

ראיה לכך ששני הטייסים היו בחיים בעת שנפלו בשבי הסורי, ניתן למצוא באחד המסמכים, שבו נכתב כי "שני טייסים טורקים נלקחו בשבי על ידי חיל האוויר הסורי לאחר שמטוסם יורט". עוד נטען במסמך, כי "הפעולה בוצעה בתיאום עם חיל הים הרוסי".