צפו: ארדואן הציג את משעל, אלפים הריעו

ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל הוזמן להתארח בכינוס הוועידה השנתית של מפלגת הצדק והפיתוח בטורקיה, בראשה עומד ראש הממשלה ארדואן. כשזה הודיע שאורחו הפלסטיני נוכח בקהל - הריעו אלפי פעילי המפלגה שניות ארוכות. משעל קם על רגליו, נופף והודה לתומכים. כך זה נראה

כבוד של מלכים לבכיר החמאס בטורקיה: ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, התקבל היום בתשואות רמות על ידי עשרות אלפי החברים במפלגת הצדק והפיתוח, המפלגה השלטת בטורקיה, עם פתיחת הכינוס השנתי שלה הנערך באנקרה. משעל היה אורח הכבוד בוועידה, יחד עם נשיא מצרים מוחמד מורסי וראשי מדינות נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משעל הגיע אתמול בשעות הערב לטורקיה, בעקבות הזמנה מיוחדת מארדואן. ראש הלשכה המדינית של חמאס, העומד בימים אלו במרכז דיווחים לפיהם הוא לא צפוי להמשיך בתפקידו בשנה הבאה ולפנות את כסאו - צפוי אף לנאום במהלך הכינוס בפני חברי המפלגה הטורקית.

רג'פ טאיפ ארדואן, ראש ממשלת טורקיה המשמש גם כראש מפלגת הצדק והפיתוח, פתח את הכינוס הרשמי בנאום חוצב להבות שעסק בשלל נושאים - ובהם הנעשה בסוריה. במהלך הנאום, שנמשך כשעתיים, יצאו תומכיו של ארדואן מגדרם ובטלוויזיה הטורקית תועדו עשרות מהם בוכים לשמע ההצהרות מפיו של ראש הממשלה הפופולארי.

את דבריו פתח ארדואן בברכה למנהיגי האזור שהגיעו כאורחים לוועידה. לקול תשואות ההמונים הציג ארדואן את חאלד משעל, שקם מכסאו והודה לאלפים שהריעו לו כששמעו שהוא נוכח באולם. אהדה רבה הייתה גם לנשיא מורסי שהגיע לאולם וצפוי להיפגש עם ארדואן במהלך הביקור בטורקיה ולדון עמו במצב בסוריה. 

בינואר השנה התקבל ראש ממשלת חמאס אסמאעיל הנייה, בכבוד של מלכים במתחם הפרלמנט הטורקי. ארדואן הציג אותו בפני הנוכחים באולם בית הנבחרים הטורקי - וזה זכה לתשואות רמות. הוא לחץ את ידו של ארדואן, חיבק אותו והניף עמו ידיים מעלה כאות ניצחון.