המורדים בסוריה: קוניטרה בידנו

קרובים מתמיד לגבול עם ישראל? כלי תקשורת ערביים המזוהים עם האופוזיציה הסורית מדווחים כי בקרבות עם הצבא הסורי, הצליחו המורדים להשתלט על העיר קוניטרה הסמוכה לגבול. בסרטון שעלה לרשת מתועדת לקיחתם בשבי של 40 חיילים סורים

המורדים בסוריה קרובים לגבול? (רויטרס)

המורדים הסורים על הגבול? כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה הסורית מדווחים כי ארגון "צבא סוריה החופשית", הארגון החמוש המוביל את המחאה האלימה נגד המשטר הסורי הצליח ביממה החולפת להשתלט על שטחים נרחבים במחוז קוניטרה הסמוך לגבול עם ישראל. לדיווחים לא ניתן אישור רשמי מכל גורם אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באתרי שיתוף הווידאו ברשת הועלה סרטון המתעד, לכאורה, את נפילתם בשבי של כ-40 לוחמים בצבא סוריה על ידי המורדים. הדובר בסרטון מצהיר כי עם מעצרם הוחרמו אמצעי לחימה רבים ותחמושת - וכן נהרגו אנשי ביטחון וצבא. בסרטון מציגים ה"חיילים" שנפלו בשבי את תעודות הלוחם שלהם ומדקלמים סיסמאות שהוכתבו להם מראש.

בשבוע שעבר, בזמן שבישראל נערכו לצום יום הכיפורים, נפלו מספר פצצות מרגמה בגבול בשטחים חקלאים פתוחים לאורך גבול ישראל-סוריה. למרבה המזל לא היו נפגעים בתקרית ולא נגרם נזק. הנפילות התרחשו במטעים של קיבוץ אלרום בצפון הרמה, ככל הנראה במסגרת העימותים שהתרחשו בין המורדים הסורים לצבא הסורי.

צפו בסרטון המציג את החיילים שלקחו בשבי:

בינתיים, בקרבות המתנהלים מאז שעות הבוקר ברחבי המדינה, נהרגו לפחות עשרים ואחד בני אדם. אתמול נהרגו בעימותים במדינה 126 בני אדם.