מסמכי מודיעין סודיים נחשפו: "רוסיה הורתה לאסד לחסל הטייסים הטורקים"

רשת "אל-ערבייה" פרסמה הערב מסמכי מודיעין מסווגים ביותר, שלפיהם הנשיא הסורי בשאר אסד הורה על הוצאתם להורג של שני טייסי חיל האוויר הטורקי שנפלו בשטחו ב-22 ביוני. על פי הדיווח, ההוראה יצאה בשיתוף פעולה מלא עם רוסיה

דיווח: "פוטין הורה לחסל הטייסים הטורקים" (AP)

המתח הדיפלומטי בין סוריה לטורקיה מגיע לשיאים חדשים, כשממסמכים סודיים של המודיעין הסורי שפרסמה רשת "אל-ערבייה" עולה, כי הנשיא הסורי בשאר אסד הורה להרוג שני טייסי חיילי האוויר הטורקי שנפלו בשטחו ב-22 ביוני - בתמיכת רוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראיה לכך ששני הטייסים היו בחיים בעת שנפלו בשבי הסורי, ניתן למצוא באחד המסמכים, שבו נכתב כי "שני טייסים טורקים נלקחו בשבי על ידי חיל האוויר הסורי לאחר שמטוסם יורט". עוד נטען במסמך, כי "הפעולה בוצעה בתיאום עם חיל הים הרוסי".

אך בזאת לא תמה הפרשה. בדיווח נמסר, כי ממסמך נוסף שהגיע אל רשת "אל-ערבייה" נאמר כי "על מנת להביך את טורקיה, שהוכיחה תמיכתה בצבא המורדים - הוציא הנשיא אסד הוראה מטעמו ולפיה יש להיפטר מהטייסים הטורקים ולהחזיר את גופותיהם לאחר הוצאתם להורג למקום ההתרסקות".

במסמך נוסף שהשיגה רשת אל-ערבייה נכתב: "בהסתמך על העצות והמידע מהפיקוד הרוסי ועל מנת להביך את טורקיה שהוכחה תמיכתה בצבא סוריה החופשי, הורה הנשיא אסד להיפטר משני הטייסים הטורקים שנמצאים בידי אגף מבצעי חו"ל במודיעין הסורי בדרך טבעית ולהחזיר את גופותיהם לאחר חיסולם למקום שבו התרסק מטוסם במים הבינלאומיים".