שר ההגנה האירני: "ישראל חצתה מזמן את הקו האדום"

בהתייחסו לנאום הפצצה של נתניהו באו"ם, שבו הציג את הקו האדום שיש להציב לאירן בכל הנוגע לתכניתה הגרעינית, אמר היום שר ההגנה האירני אחמד והידי, כי "המשטר הציוני המסוכן מחזיק בעשרות ראשי נפץ גרעיניים". עוד הוסיף, כי "אם חתירה לפצצה גרעינית פירושה חציית קו אדום - משמע שישראל חצתה אותו מזמן"

"ישראל חצתה מזמן הקו האדום". והידי (AP)

אירן ממשיכה בתגובת הנגד שלה לנאומו של ראש הממשלה נתניהו באו"ם: שר ההגנה האירני, הגנרל אחמד והידי, אמר היום בתגובה לדברי ראש הממשלה כי "ישראל חצתה מזמן את הקו האדום שצייר נתניהו". דבריו פורסמו בסוכנות הידיעות האירנית "פארס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם חתירה לפצצה גרעינית פירושה חציית קו אדום", אמר והידי, והוסיף: "אז המשטר הציוני, שמחזיק בעשרות ראשי נפץ גרעיניים וכלי נשק שונים להשמדה המונית - חצה את הסף הזה לפני שנים רבות".

עוד אמר שר ההגנה האירני, כי "אם ארה"ב ומעצמות המערב באמת רוצות למנוע מלחמה - עליהן לנתק את קשריהן עם המשטר הציוני המסוכן ולהפעיל עליו לחץ - עד שיתפרק מנשקו המסוכן".

"תקיפה באירן תזרז הגרעין"

בכלי התקשורת ברחבי העולם ממשיכים לעסוק בהרחבה ב"נאום הקווים האדומים" של ראש הממשלה בעצרת הכללית של האו"ם. לצד הביקורות בעד ונגד תוכן הנאום, נרשמת התייחסות נרחבת לשאלת אופי הפעולה הנדרשת נגד הגרעין האירני.

בעולם ממשיכם לעסוק בנאום הפצצה (AP)

העיתון "ניו יורק טיימס" פרסם הלילה מאמר מקיף הקורא שלא לתקוף את מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית - בטענה כי זו רק תפעל לטובת האירנים. "התקיפה תזרז את תכנית הגרעין", צוטטו גורמים אמריקנים בכירים מתקופת ממשל בוש במאמר. "אם היא תותקף, אירן תרגיש חופשית להמשיך בתכניותיה ללא צורך להצדיק את עצמה בפני שום גורם".

"במקרה של תקיפה, הדבר יביא לגירוש הפקחים הבינלאומיים משטחה, יפסיק את פעילותם של מכשירי הניטור וההגנה וימנע את המעקב אחר התקדמותה", הזהירו הגורמים האמריקנים והוסיפו: "אירן תוכל להמשיך בשקט בתכניתה ולהקצות משאבים נוספים למטרות צבאיות".