בגלל שליט: חבר פרלמנט בכווית הפסיק לאהוד את ברצלונה

חבר פרלמנט בכיר בכווית, ששימש בעבר כסגן נשיא פיפ"א, פרסם בדף הטוויטר שלו הודעה בה הצהיר כי הוא מפסיק לאהוד את ברצלונה - בגלל הזמנתו של גלעד שליט למשחק ה"סופר קלאסיקו" בשבוע הבא. "שליט שימש כחייל בצבא הכיבוש", הצהיר וקרא לרבבות העוקבים אחריו ברשת החברתית להצטרף אליו

מתוך דף הטוויטר של חבר הפרלמנט הכוויתי (חדשות 2)

הזעם ברחוב הערבי על הזמנתו של גלעד שליט למשחק ה"סופר קלאסיקו" בין ברצלונה לריאל מדריד אינו שוכח, ועכשיו, כך נראה, "עולה" לקטלונים גם באוהדים. חבר פרלמנט כוויתי הודיע כי הוא מפסיק לאהוד את ברצלונה בגלל המחווה לצעיר הישראלי שהוחזק בשבי חמש שנים וחצי - וקרא לתומכיו ללכת בעקבותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום ראשון הבא יתקיים המשחק בין הקבוצות, הנחשבות לטובות בכדורגל העולמי, באצטדיון ה"קאמפ נואו" בברצלונה. הנהלת הקבוצה המארחת הזמינה את גלעד שליט לצפות במשחק - אך ההזמנה עוררה זעם בקרב חוגים פלסטיניים בספרד, שקראו להחרים את הקבוצה. גם בחמאס קראו להחרים את הקבוצה, שניסתה לצנן את הרוחות הסוערות והחליטה להזמין למשחק גם פלסטינים.

אלא שהסערה מסרבת להישכח. בסוף השבוע הודיע אחמד עבד אל-עזיז א-סעדון, מי שכיהן בעבר כיו"ר הפרלמנט הכוויתי ומשמש כיום כחבר מן המניין בבית הנבחרים, כי הוא מפסיק לאהוד את ברצלונה. בדף הטוויטר שלו, אחריו עוקבים כמעט 70 אלף גולשים, כתב א-סעדון: "שנים ארוכות אני אוהד של הקבוצה ועוקב אחר משחקיה, אך אני חושב שהגיע הזמן שאפסיק לאהוד אותה - לאחר שהחייל גלעד שליט הוזמן למשחק, מעשה שאינו הולם את הנהלת הקבוצה".

"העובדה שגלעד שליט יהודי אינה מעניינת אותי, כי אם היותו בצבע הכיבוש של פלסטין", הסביר א-סעדון את החלטתו בטוויטר. הודעתו הארוכה נחלקה למספר "ציוצים" בדף הטוויטר, שבמצטבר צברו מאות תגובות.

א-סעדון, המחזיק גם באתר אינטרנט בו הוא מזמין את תומכיו לשאול אותו שאלות ולהיוועץ בו בענייני דיומא, הוא בעל עבר עשיר בתחום הספורט בכווית. הוא היה למקימי המועדון "קאט'ימה" ושימש במזכיר הכללי שלו בין 1964-1968. בין 1968-1976 כיהן בתפקיד יו"ר התאחדות הכדורגל הכוויתית ואף כסגן נשיא פיפ"א בין 1974-1982.