תיעוד מיוחד: קרב ההשתלטות על בניין המטכ"ל הסורי

רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה שידרה אמש תיעוד יוצא דופן, של חילופי האש הכבדים בסופם הצליח הצבא הסורי להשיב השליטה על המטכ"ל הסורי שהותקף בדמשק. כתב התחנה התלווה לחיילים הסורים ותיעד את ירי הצלפים, האש הבלתי פוסקת - ולבסוף הפריצה למתחם. כך זה נראה

תיעוד מתוך המבנה (רשת "אל-מנאר")

לשלל קטעי הווידאו מסוריה, המשודרים מדי יום בכלי התקשורת הערביים ואשר מועלים לאתרי השיתוף ברשת, מצטרף ביממה האחרונה תיעוד יוצא דופן של מבצע השתלטות על בניין המטכ"ל הסורי בדמשק, שהותקף אתמול על ידי ארגוני המורדים. בתמונות מתועדת זירת לוחמה של ממש, בה מתנהלים חילופי אש קשים בין חיילים וצלפים של הצבא הסורי לבין מספר חמושים המתבצרים במבנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צפו בתיעוד ההשתלטות ברשת "אל-מנאר" (בדקות הראשונות - תיעוד הפיגוע המשולב):

אתמול בשעות הבוקר בוצעה מתקפה משולבת על אחד ממבני המטכ"ל הסורי במרכז דמשק. כלי תקשורת רשמיים בסוריה דיווחו על שתי מכוניות תופת שהתפוצצו בסמוך למתחם, שלא בפעם הראשונה, וגרמו לפציעתם של ארבעה בני אדם ולנזק בלבד. אלא שעד מהרה התברר כי מדובר במתקפה משולבת, בה הצליחו פעילים ככל הנראה של "צבא סוריה החופשית" להשתלט על הבניין ולנהל חילופי אש כבדים עם חיילים סורים שניסו להשיב השליטה על המבנה.

רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה שידרה אמש תיעוד בלעדי של חילופי האש הקשים בין הצדדים. שליח התחנה לדמשק, יוסוף א-שעיטו, התלווה עם הצלמים סעיד אל-ביירותי ועלי א-רז לכוחות הסורים שניסו להחזיר השליטה על המבנה - ותיעד את מכות האש העזות שהמטירו הכוחות הסוריים על המורדים. בנוסף, תועדה פעילותם של הצלפים של הצבא הסורי - שעל פי התמונות לבושים, בחלקם, בלבוש אזרחי.

אחרי קרב שנמשך דקות ארוכות, מתועדת ההסתערות הסופית על הבניין. עשרות חיילים סורים נכנסים אליו, אחרי שהצליחו להרוג את החמושים שהיו בו, ולהשיב השליטה במקום. רשת "אל-מנאר" הקפידה גם לתעד את גופותיהם של ההרוגים, על מנת להוכיח את הצלחת המבצע.

מדובר באחד מתיעודי הווידאו הנדירים שמספקת רשת "אל-מנאר" באופן בלעדי מאז פרוץ אירועי המחאה בסוריה. בחודשים האחרונים שבו וטענו גורמי אופוזיציה וגורמים במערב כי חיזבאללה מעורב באופן פעיל, יחד עם גורמים אירנים, בדיכוי המחאה - ופעילים ב"צבא סוריה החופשית" טענו כי גם הסרטון הזה מהווה הוכחה חותכת למעורבות של חיזבאללה במהומות.