דיווח: "אירן ערכה ניסוי טילים במצרי הורמוז"

סוכנות ידיעות אירנית מדווחת שכוחות מצבא אירן ערכו ירי של כ-4 טילים לעבר מטרות בגודל של ספינות מלחמה במצרי הורמוז, סמוך למקום בו נערך תמרון גדול של הצבא האמריקני. "המטרה שקעה בתוך כ-50 שניות מרגע הפגיעה", העיד קצין אירני שנכח התרגיל

אירן מתרגלת ירי לעבר ספינות קרב, ארכיון (רויטרס)

מסר מאיים מטהרן: סוכנות הידיעות האירנית "פארס" מדווחת כי צבא משמרות המהפכה ביצע בהצלחה ירי של כארבעה טילים מיוחדים לעבר מטרות המדמות ספינות מלחמה. הירי בוצע במסגרת תרגיל צבאי שנערך במצרי הורמוז במפרץ הפרסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגנרל עלי פדאווי שנכח בתרגיל והתראיין לסוכנות הידיעות האירנית, הטילים פגעו במטרה גדולה במיוחד המדמה ספינת מלחמה. "המטרה שקעה בתוך כ-50 שניות מרגע הפגיעה", העיד בסיפוק הקצין האירני.

התרגיל הצבאי רחב ההיקף נערך בימים האחרונים סמוך לנקודה בה מתקיים תמרון צבאי של חיל הים האמריקני במפרץ הפרסי. בצבא האמריקני הדגישו בתקופה האחרונה כי התמרון אינו מכוון ישירות נגד אירן אך בקהילה הבינלאומית הבהירו כי יגיבו בחומרה אם אירן תעמוד מאחרי דבריה ותסגור את התנועה במצרי הורמוז.

האירנים הצהירו: נעקוב מקרוב אחר התרגיל האמריקני

לפני כשבועיים הודיע חיל הים האמריקני על כוונתו לערוך את התמרון הימי הגדול ביותר שנערך אי פעם במזרח התיכון בשבוע הבא. כלי שיט מ-30 מדינות אמורים לקחת חלק בתרגיל במפרץ הפרסי, שעל פי הדיווח נועד לשפר את יכולות איתור ופירוק המוקשים הימיים.

באירן הודיעו זמן קצר לאחר ההודעה האמריקנית כי יעקבו מקרוב אחר התמרון הענק. "אנו רגישים מאוד בנוגע לביטחון במפרץ הפרסי, לו חשיבות אסטרטגית ראשונה במעלה, ואנו עוקבים אחר המתרחש", אמר דובר משרד החוץ בטהרן. "עליהם לשים לב ולדעת כי כל הפרה של הביטחון באזור עשויה להיות רגישה ביותר".