גורם בחמאס: "משעל פורש מההנהגה"

השנה האחרונה של ראש הלשכה המדינית חאלד משעל הייתה רצופה התבטאויות שנויות במחלוקת, שגררו ביקורת חריפה על התנהלותו. בכיר בארגון אמר כי משעל החליט לא להתמודד שוב. המועמדים המובילים להחליפו - הנייה ואבו מרזוק

חאלד משעל, מנהיג הזרוע המדינית של החמאס (AP)

נראה שמנהיג חמאס הגולה חאלד משעל עייף מהאתגרים הפוליטיים הכרוכים בתפקיד, ועל פי סוכנות הידיעות רויטרס לא יתמודד שוב על ראשות הלשכה המדינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סוכנות הידיעות ציטטה גורם פלסטיני רשמי, שסיפר כי בימים אלה מתנהלות בחירות למוסדות ההנהגה המדינית של חמאס. במהלך חמשת החודשים האחרונים נאספים קולותיהם של פעילי הארגון בעזה, בגדה המערבית, בבתי הסוהר בישראל ובמדינות בהם מרוכזים קהילות של פליטים פלסטינים.

משעל, שמנהיג את הזרוע המדינית של חמאס מאז 1996, בעודו יושב בבירות שונות בעולם הערבי, אמר בפגישה שנערכה בשבוע שעבר בקהיר שאין לו שום שאיפה להמשיך בתפקיד - כך על פי הדיווח. המקור, שלא הזדהה בשמו, אמר לרויטרס כי "הוא (משעל) הורה להנהגת החמאס לבחור מנהיג אחר".

איסמאיל האנייה ומוסא אבו מארזוק - המועמדים הבולטים להחליף את משעל  

משעל הספיק לעצבן בשנה האחרונה את חבריו לתנועה האיסלאמית כשאמר שמבחינתו, הוא מוכן שאנשי הפת"ח ינהיגו מפלגת אחדות פלסטינית. האמירה הזו יצרה קרע בין ההנהגה ברצועת עזה לבין ההנהגה הגולה. בהתבטאות שנויה במחלוקת נוספת הוא אמר שהפלסטינים מוכנים לשלום, ועורר זעם ברצועה.

הנהגת החמאס טרם פרסמה תאריך יעד לביצוע השינויים בהנהגה, אבל על פי הערכות, איסמאיל הנייה ומוסא אבו מארזוק, הם שני המועמדים המובילים להחליף את משעל. שניהם אינם מכירים בזכות הקיום של מדינת ישראל.