אירן מציגה את הטילים שמגיעים לישראל: "נגן על זכויותינו"

במצעד צבאי גדול בטהרן הוצגו לראווה טילים בליסטיים חדשים, לכאורה. נשיא אירן אחמידנג'אד נשא נאום תקיף והדגיש: "נעמוד ונגן על זכויותינו מול מעצמות העולם". על אי צנזור הסרט האנטי-איסלאמי אמר: "הונאה אמריקנית"

באירן מתגאים בטילים (אירנ"א)

ברחובות טהרן נערך הבוקר מצעד צבאי גדול בהשתתפות כאלף חיילים, במהלכו הוצגו לראווה טילים ארוכי טווח על גבי משאיות, וטנקים. לטענת האירנים, חלק מהטילים שהוצגו יכולים להגיע לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המצעד התקיים לציון יום השנה למלחמת אירן-עירק בין השנים 1988-1980. בנאום שנשא מחמוד אחמדינג'אד והועבר בשידור ישיר בטלוויזיה הממלכתית אמר נשיא אירן: "באמצעות הרוח והאמונה בעצמנו נעמוד ונגן על זכויותינו מול מעצמות העולם".

בהתייחסו לסרט האנטי-אסלאמי שהצית מהומות בעולם הערבי, אמר הנשיא האירני כי "הציונים חסרי התרבות מתכננים מחלוקת כדי להציל את עצמם והם גם ארגנו עימותים דתיים". אחמדינג'אד ציין עוד כי העובדה שהממשל האמריקני לא צנזר את הסרט היא "הונאה" והבטיח: "כוחות אירן יגנו על זכויות העמים".

אחמד וואהידי, שר ההגנה האירני אמר אתמול בריאיון לסוכנות הידיעות האירנית IRNA כי בידי הרפובליקה האיסלמית יש יכולות להחריב את ישראל. "יכולות ההגנה של אירן נגד איומי המשטר הציוני פותחו עד כדי כך שניתן למחוק את ישראל", הצהיר.