טהרן: הפגנה מול שגרירות צרפת באירן

"מוות לצרפת, מוות לאמריקה, מוות לישראל" צועקים המפגינים מול השגרירות הצרפתית בטהרן אחרי פרסום הקריקטורות של מוחמד בשבועון הסטירי הצרפתי. אתמול לאחר פרסום האיורים הפרובוקטיביים החליטו הצרפתים לסגור נציגויות רק ביום שישי. כעת נותר לראות האם ההפגנה תתפתח לגל מחאה נוסף

ההפגנה בטהרן (חדשות 2)

צרפת נערכה להפגנות נגד מוסדות צרפתיים ביום שישי הקרוב, אבל בטהרן ההפגנות החלו כבר היום. סוכנויות הידיעות מדווחות שכמה מאות סטודנטים נאספו סביב שגרירות צרפת בבירת אירן במחאה על פרסום הקריקטורות של מוחמד אמש במגזין הצרפתי - "שארלי אבדו", קריקטורות שמציגות את הנביא המוסלמי באור מגוחך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בתקשורת האיראנית צועקים המפגינים "מוות לצרפת, מוות לאמריקה, מוות לישראל", הם נושאים שלטים ובהם פניה לאזרחי צרפת שיכבדו את הדת והאמונה הדתית.

על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות "פארס" עשרות אנשי ביטחון אירנים ומאבטחים של השגרירות נפרסו סביב הבניין מחשש שהמפגינים ינסו לפגוע בצוות הדיפלומטי או בבניין עצמו.

בשבוע שעבר, במקביל להפגנות ברחבי העולם המוסלמי נגד הסרט על "תמימות האיסלם" שהגיעו לשיאן עם רצח השגריר האמריקני בלוב, פרצו הפגנות מול שגרירות שוויץ בטהרן, השגרירות שמייצגת את האינטרסים האמריקנים במדינה.