דיווח: אחותו של אסד ברחה מסוריה

רשת אל ערביה מדווחת כי בושרה אסד נמלטה יחד עם ילדיה לדובאי, כמה שבועות לאחר שבעלה - ראש מנגנוני הביטחון של אסד - חוסל בפיגוע בדמשק ביולי. מקור סורי אמר כי אחותו של הנשיא ברחה בעקבות "חילוקי דעות גוברים" בתוך העדה העלאווית באשר לאלימות שנוקט המשטר

גם אחותו של אסד ברחה? (AP)

נמשך גל העריקות מסביבתו הקרובה של נשיא סוריה אסד: רשת אל ערבייה מדווחת כי אחותו של הנשיא, בושרה אסד, נמלטה מסוריה לדובאי יחד עם ילדיה כמה שבועות אחרי שבעלה אסף שאווקת, ראש מנגנוני הביטחון, חוסל בפיגוע בדמשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר של גורמי אופוזיציה דיווח כי בושרה אסד ברחה לדובאי, שם רשמה את ילדיה לבית ספר. על פי הדיווח, בעבר היא התגוררה באיחוד האמירויות. גם עיתון לבנוני דיווח על בריחת אחותו של הנשיא וטען כי היא ערכה הכנות לנסיעה לדובאי.

מקור סורי בכיר ששוחח עם אל ערבייה אמר שבושרה נמלטה בעקבות "חילוקי דעות גוברים" בתוך העדה העלאווית אליה משתייכים הנשיא וצמרת ההנהגה הסורית.

לדבריו, אחרי מותו של בעלה גבר חששה של בושרה לשלומה ולביטחון ילדיה. המקור הוסיף כי התערערות היציבות בהנהגה העלאווית עודדה את אחותו של אסד לברוח. עוד ציין המקור כי מנהיגים עלאווים מודאגים שבכירי העדה יואשמו, בעקבות הדיכוי האלים של אסד, בפשעים נגד האנושות ולכן כמה מהם החליטו לצאת נגדו ולחבור למורדים.