שר החוץ האירני מצהיר: "איומיה של ישראל ריקים מתוכן"

בריאיון נדיר לטלוויזיה המצרית, דחה עלי אכבר סאלחי את האפשרות שישראל תתקוף את מתקני הגרעין באירן. "אם ישראל הייתה רוצה לתקוף אותנו, היא הייתה עושה זאת מזמן ללא כל ההמולה", אמר שר החוץ האירני. סאלחי התייחס גם להתקרבות בין טהרן לקהיר ואמר: "אנחנו מוכנים למנות מחר שגריר בקהיר, אבל אנחנו מחכים לתשובה"

שר החוץ האירני, עלי אכבר סאלחי (חדשות 2)

לאחר שנועד באנקרה עם בכירי הממשל הטורקי, ממשיך שר החוץ האירני עלי אכבר סאלחי במסע הדילוגים שלו במזרח התיכון, והיום הגיע סאלחי למצרים. לראשונה מזה שנים ארוכות, העניק סאלחי ריאיון לטלוויזיה המצרית - אותו ביצע בשפה הערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הריאיון, אמר סאלחי כי "איומיה של ישראל כי תתקוף את ארצנו הינם ריקים מתוכן". לדבריו של שר החוץ האירני, "ישראל לא יכולה לאיים על מדינה גדולה כמו אירן. אם היא הייתה רוצה ויכולה לתקוף אותנו, זה היה מתבצע ללא כל ההמולה שישראל מייצרת סביבה".

בהמשך דבריו, התייחס סאלחי לקשרים שמנהלת ישראל עם אזרבייג'אן שכנתה, כשעל פי הדיווחים ביקשה ישראל גישה לבסיסי חיל האוויר ונקודות תצפית על הנעשה באירן. "הדברים הללו לא נכונים", הצהיר סאלחי, "ישנם קשרים בין ישראל לאזרבייג'אן אבל זה לא בהכרח מעיד על תכנית ישראלית לתקוף אותנו".

הריאיון ההיסטורי של נציג רשמי מאירן לטלוויזיה המצרית עסק גם ביחסי שתי המדינות, ובהתקרבות בין טהרן לקהיר לאחר ניצחונו בבחירות של מוחמד מורסי. "אנחנו מוכנים למנות מחר שגריר במצרים", סיכם סאלחי, "אך אנו מחכים לתשובה רשמית מקהיר".