סוריה: 1,600 בני אדם נהרגו בשבוע

מתאם פעולות האו"ם במזרח התיכון הציג בפני מועצת הביטחון נתונים קשים כתוצאה מהקרבות בסוריה: 20,000 הרוגים מפרוץ הקרבות, 1,600 מהם רק בשבוע האחרון של אוגוסט. בנוסף, דיווח המתאם על רבע מיליון פליטים שנמלטו מבתיהם

דוח קשה על המצב בסוריה (חדשות 2)

דוח מיוחד שפרסם האו"ם מצביע על המשך התמונה העגומה שמגיעה מסוריה. "20,000 בני אדם נהרגו מאז החלו הקרבות לפני כשנה וחצי, מהם 1,600 רק בשבוע האחרון של אוגוסט", העיד מתאם האו"ם למזרח התיכון רוברט סרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד עולה מהדוח שכרבע מיליון סורים הצליחו להימלט מהמדינה לירדן, טורקיה, לבנון ועירק. כמאה אלף מהם ברחו בחודש אוגוסט. "שני הצדדים ממשיכים להתחמש, כך שלהערכתי מניין ההרוגים רק ימשיך ויעלה", אמר סרי לחברי מועצת הביטחון של האו"ם במהלך תדרוך שהעביר להם על המצב במזרח התיכון בכלל ובסוריה בפרט.

"המבצעים הצבאיים שעורכים הצדדים רק הולכים ומתרחבים, כך גם האזורים בהם מתנהלים הקרבות", הוסיף סרי, "טנקים מפגיזים אזורים מיושבים וכך גם מטוסי חיל האוויר", פירט המתאם.

אתמול דיווח העיתון הגרמני "דר שפיגל" כי צבא סוריה ערך בחודש אוגוסט האחרון ניסוי בשיגור טילים המכילים חומרים כימיים להשמדה המונית.

הניסוי, שנערך במרכז למחקר נשק כימי מזרחית לחלב, כלל ירי של חמישה או שישה טילים שיכולים להכיל את הנשק המסוכן. הטילים נורו ממטוסי קרב וטנקים באתר צבאי מדברי. העיתון הוסיף כי בניסוי לקחו חלק קצינים ממשמרות המהפכה האירנית, שהשקיפו על הנעשה ממסוקים.