"טרוריסטים פגעו במתקן הגרעין בפורדו"

במהלך כינוס הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בווינה, חשף ראש תכנית הגרעין של אירן כי לפני חודש אירע פיצוץ בקווים שהובילו חשמל למתקן. "ישראל והמערב מנסות לפגוע בתכנית הגרעין שלנו", אמר הבכיר שהאשים את סבא"א כי ידעה על הפיצוץ מיד לאחר שהתרחש ולמרות זאת - ביקשה שסוכניה יבקרו במתקן יממה למחרת

מי פגע במתקן הגרעין בפורדו? (AP)

מי ניסה לפגוע במתקן הגרעין בפורדו שבאירן? פריידון עבאסי-דוואני, ראש הסוכנות האירנית לאנרגיה אטומית טוען כי בחודש שעבר פוצצו הקווים שהובילו חשמל למתקן, והאשים את אנשי סבא"א כי יום למחרת ביקשו גישה למתקן. "הייתה זו בקשה צינית ומזלזלת", תקף עבאסי-דוואני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"להערכתנו, טרוריסטים ביצעו את המעשה הנפשע שהתרחש ב-17 באוגוסט", הוסיף הבכיר האירני. בנאום תוקפני במהלך כינוס בווינה הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל ושאר המעצמות המערביות, שלדבריו אחראיות לרצח מדעני גרעין ולניסיון פגיעה בתכנית הגרעין האירנית בדרכים "שונות ומגוונות", להגדרתו.

"האם בקשת הסוכנות לבקר במתקן הייתה מקרית?", תהה עבאסי-דוואני, "מי חוץ מפקחי הסוכנות יכולים להגיע למתקן בהתראה כה קצרה. הרי הפיצוץ נועד לפגוע במכונות לייצור צנטריפוגות ובהעשרת האורניום", סיכם.