סגן הנשיא האירני מבטיח: "נלכוד את במאי הסרט"

נמשכת הסערה סביב הסרט "תמימות המוסלמים": סגן נשיא אירן רחימי, מבטיח כי ממשלתו תאתר ותלכוד את במאי הסרט שהצית את זעמם של מאות מיליוני מוסלמים ברחבי העולם. בנוסף, דרש רחימי שארה"ב תתנצל באופן רשמי בשמו של יוצר הסרט

ממשלת אירן תאתר את העומדים מאחורי הסרט הלועג לנביא מוחמד, כך טוען היום בכיר בממשל בטהרן. סגן הנשיא האירני רזה רחימי אמר היום לתקשורת המקומית כי "הממשלה של הרפובליקה האסלאמית מגנה את הפעולה הלא ראויה והפוגענית הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רחימי הוסיף: "הממשלה כמובן תחפש, תאתר ותרדוף אחר האשם, שהעליב מיליארד וחצי מוסלמים ברחבי העולם". גורמים רשמיים בממשלה טענו כי על ארה"ב להביע התנצלות בשם כל העולם המוסלמי על הספר, וכי מבחינתם מדובר בהמשך פעילות המערב נגד הדמויות הקדושות לאיסלאם.

בעבר הציעה אירן פרס כספי על הריגתם של אמנים וסופרים שביזו את האיסלאם. בשנת 1989 הציע המנהיג הרוחני חומייני סכום של למעלה משלושה מיליוני דולרים למי שירצח את סלמן רושדי, שחיבר את הספר "פסוקי השטן". ככל הנראה, "יגזרו" באירן עונש מוות גם על יוצר הסרט.

אתמול קרא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לאזרחי לבנון לצאת להפגנות ענק נגד הסרט "תמימות המוסלמים", הלועג לנביא מוחמד. בנאום ששודר בטלוויזיה בלבנון טען נסראללה כי ארה"ב אחראית להפצת הסרט וכי מטרתה להחריף את המתיחות בין נוצרים למוסלמים.

"הפצת הסרט היא המתקפה החמורה ביותר על האסלאם אי פעם", אמר נסראללה וכיוון אצבע מאשימה כנגד ישראל. "מי ששותק על עלבונות נגד הנביא מעביר לישראל את המסר כי הם יכולים להרוס את המסגד. ישראל מעוניינת לראות מוסלמים שרוצחים נוצרים ומעלים כנסיות באש".

נסראללה קרא לתושבי הפרברים הדרומיים של ביירות וערים נוספות בלבנון, בהן צור, לצאת לרחובות בשעה 17:00. "על כל העולם לחזות בזעם על פניכם, באגרופיכם ובשאגותיכם". לדברי נסראללה, הממשל בוושינגטון משתמש ב"תירוץ" של חופש הביטוי כדי למנוע את המשך הפצת הסרט וקרא למדינות העולם להתערב על מנת להסירו מהאינטרנט.