"יש לשפוט סורים בבית הדין הבינ"ל"

על רקע העימותים המתגברים ברחבי סוריה, הרכיבו חוקרים רשימה של חשודים בביצוע פשעי מלחמה במסגרת המהומות בין כוחות הביטחון למורדים. לטענת החוקרים, שהעבירו את המידע למועצת זכויות האדם של האו"ם, קיימות עדויות "קשות ויוצאות דופן"

"ראיות קשות ויוצאות דופן". ארכיון (רויטרס)

חוקרים הפועלים מטעם מועצת זכויות האדם של האו"ם, טוענים כי הרכיבו רשימה חדשה של אישים ויחידות מסוריה, החשודים בביצוע פשעי מלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נציגי האו"ם, החשודים צריכים לעמוד למשפט בעתיד בעקבות הראיות שנאספו סביבם. "נאספו ראיות קשות ויוצאות דופן", ציין פאולו פיניירו, החוקר שעמד בראש הצוות.

בתוך כך קורא פיניירו למעוצת הביטחון של האו"ם, להפנות את המידע בנוגע למתרחש בסוריה לבית הדין לפשעים בינלאומיים. לדבריו, חמושים אסלאמיים פועלים גם הם בסוריה כאשר חלקם מסייעים למורדים וחלקם פועלים לבדם. החוקר העביר למועצת זכויות האדם מידע, לפיו הימצאותם של החמושים מקצינה את פעולות המורדים במדינה.

בתוך כך, גל העריקות בצבאו של אסד נמשך. יוסף אסד, קצין בכיר בחיל האוויר וקרוב משפחתו של הנשיא הסורי בשאר אסד הודיע שלשום על עריקתו מהצבא.

"משטר אסד מבצע פשעים וזורע הרס ולכן אני לא אמשיך להיות חלק ממעשי המשטר", הצהיר בסרטון וידאו שפרסם. "הוא עושה הכל כדי להרוס את המולדת הזאת". יוסף, קצין שדרגתו מקבילה לסגן-אלוף היה מופקד על המודיעין של דיוויזיה 20 ועל טייסת של חיל האוויר הסורי.