נסראללה: "ישראל מסיתה מוסלמים נגד נוצרים"

המחלוקת סביב הסרט "תמימות המוסלמים" נמשכת: בנאום ששודר בטלוויזיה הלבנונית קרא אמש מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לתושבי לבנון לצאת לרחובות להפגנות מחאה. בנאומו האשים נסראללה את ארה"ב באחריות להפצת הסרט ואף תקף את ישראל: "מעוניינת לראות מוסלמים רוצחים נוצרים"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה קרא לאזרחי לבנון לצאת היום להפגנות ענק נגד הסרט "תמימות המוסלמים", הלועג לנביא מוחמד. בנאום ששודר בטלוויזיה בלבנון טען נסראללה כי ארה"ב אחראית להפצת הסרט וכי מטרתה להחריף את המתיחות בין נוצרים למוסלמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפצת הסרט היא המתקפה החמורה ביותר על האסלאם אי פעם", אמר נסראללה וכיוון אצבע מאשימה כנגד ישראל. "מי ששותק על עלבונות נגד הנביא מעביר לישראל את המסר כי הם יכולים להרוס את המסגד. ישראל מעוניינת לראות מוסלמים שרוצחים נוצרים ומעלים כנסיות באש".

נסראללה קרא לתושבי הפרברים הדרומיים של ביירות וערים נוספות בלבנון, בהן צור, לצאת לרחובות בשעה 17:00. "על כל העולם לחזות בזעם על פניכם, באגרופיכם ובשאגותיכם". לדברי נסראללה, הממשל בוושינגטון משתמש ב"תירוץ" של חופש הביטוי כדי למנוע את המשך הפצת הסרט וקרא למדינות העולם להתערב על מנת להסירו מהאינטרנט.

"ניסיון להצית סכסוך בין נוצרים למוסלמים"

"מי שצריך לתת דין וחשבון על המצב הזה הם אותם אנשים שתומכים ביוצרי הסרט ומגנים עליהם, ובראש ובראשונה הממשל האמריקני. המודיעין של צבא ארה"ב הוא שמנצח על ההתפתחויות באזור". נסראללה קרא למוסלמים ולנוצרים "להישאר דרוכים" נוכח המתיחות ולהימנע מגלישה לסכסוך דמים.

"המטרה שעומדת מאחורי העלבונות האלה נגד האסלאם ונגד הנביא היא להצית סכסוך בין נוצרים ומוסלמים ולגרור אותם לקונפליקט דתי ואלים".

נאומו של נסראללה שודר זמן קצר לאחר תום ביקור היסטורי בן שלושה ימים של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בלבנון. לדברי נסראללה, דחה במכוון את התייחסותו לסרט עד לעזיבתו של האפיפיור.

"אבטחת נציגויות ארה"ב תתוגבר"

אתמול פורסם כי על רקע המחאה בעולם המוסלמי נגד הסרט הלועג לאסלאם ולנביא מוחמד, הנחה מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לתגבר את מערכי האבטחה ולהגביר את העירנות והדריכות סביב מוקדי החיכוך ונציגויות ארצות הברית בישראל במשך ימי החג.

מפכ"ל המשטרה שוחח עם השגריר האמריקני בישראל דן שפירו ועדכן אותו בדבר האירועים וההיערכות המשטרתית במוקדים המועדים. בהמשך הורה למפקדים על תגבור מערכי האבטחה. במקביל, משלימה המשטרה ההיערכות בשלל המוקדים לקראת אירועי החג.

בסוף השבוע האחרון הגיעה האלימות השוטפת את העולם הערבי במחאה נגד הסרט "תמימות האסלאם" גם לישראל. עם תום תפילות יום השישי בהר הבית יצאו מאות מתפללים לתהלוכה באזור שער שכם בניסיון להגיע לקונסוליה האמריקנית במנזר העיר ולהפגין מולה. שוטרים שהוזעקו למקום מנו מהם להגיע לייעדם ומספר מהם נפגעו מזריקת אבנים.