אל-קעידה: "רצח השגריר האמריקני בלוב – נקמה"

ארגון הטרור הודיע היום כי המתקפה הקטלנית בבנגזי הגיעה כצעד נקמה על חיסול מספר 2 בארגון, השייח' אבו-יחיא אל ליבי. "המרד של אנשינו הוא מסר לאמריקה", הבהירו באל-קעידה. נשיא האסיפה הלאומית של לוב: "לא נהפוך לאפגניסטן"

השגריר האמריקני שנרצח בלוב (חדשות 2)

ארבעה ימים אחרי הרצח האכזרי של שגריר ארה"ב בלוב כריסטופר סטיבנס, במתקפת הטרור על הקונסוליה בבנגזי, באל קעידה טוענים היום שהפעולה באה כנקמה על רצח מספר 2 בארגון, השייח' אבו יחיא אל ליבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חיסולו של השייח' אבו יחיא רק הגבירה את ההתלהבות והנחישות של בניו של עומאר אל-מוחתאר (גיבור העצמאות הלובי) לנקום במי שהרג את המנהיג שלנו", מסר דובר של ארגון הטרור, שלא לקח אחריות לרצח עצמו. "המרד של אנשינו בלוב, מצרים ותימן נגד ארצות הברית והשגרירויות שלה היא מסר לאמריקה שהמלחמה היא לא רק נגד קבוצות וארגונים אלא נגד האומה המוסלמית כולה, המתמרדת נגד חוסר הצדק שלה".

במקביל, נשיא האסיפה הלאומית של לוב, מוחמד אל-מג'ריף, הדגיש היום כי ההתקפה על הקונסוליה האמריקנית בבנגזי תוכננה על ידי גורמים זרים, ולא הייתה חלק מהפגנה שהתקיימה נגד הסרט האנטי-איסלאמי שהצית את המהומות בעולם הערבי. "לא אאפשר שלוב תהפוך לבסיס פתוח למתקפות כאלה - לא נהפוך לאפגניסטן", הבהיר אל-מג'ריף.