חיזבאללה לתושבי ביירות: בואו להפגנת ענק נגד הסרט

הארגון הלבנוני נערך לעצרת ענק מחרתיים בביירות, במחאה על הסרט האנטי-מוסלמי. בהודעה שפרסם היום קרא להמונים ליטול בה חלק. "אל-קעידה" למפגינים ברחבי העולם הערבי: רצחו עוד דיפלומטים. באוסטרליה נפצעו 4 בני אדם ונעצרו עשרות - בהפגנה בסמוך לקונסוליה האמריקנית בסידני

להר הגעש בלבנון מוסיף היום ארגון חיזבאללה חומר בעירה נוסף, בהודעה לפיה בכוונתו לקיים הפגנת ענק בבירה ביירות - במחאה על הסרט האנטי-מוסלמי שפורסם בארצות הברית. בהודעה שפורסמה היום על ידי הארגון הלבנוני נקרא הציבור בבירה ליטול חלק בהפגנה, שתיערך מחרתיים במעוז חיזבאללה בביירות - הפרבר הדרומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההפגנה נועדה לגנות את מסע ההכפשה הפוגע בנביא עליו השלום ולהגן על ערכי הדת", נמסר בהודעת חיזבאללה. "ההפגנה תצא ביום שני בשעה 17:00 בערב, בואו בהמוניכם".

הארגון קיים אתמול, עם סיום תפילות יום השישי, הפגנה בה השתתפו מאות בני אדם בשכונת סיידא בעיר. ההמונים הניפו שלטים בגנות המערב, השמיעו קריאות "מוות לארצות הברית", ושרפו את דגל ישראל ואת הדגל האמריקני.

בינתיים, הגיעה היום המחאה נגד הסרט האנטי-מוסלמי גם לאוסטרליה. מאות בני אדם הפגינו היום מול הקונסוליה האמריקנית בסידני, כשהם משמיעים קריאות "מוות לאמריקה" ומשליכים נעליים, בקבוקים וחפצים מאתר בנייה סמוך - על המבנה. כוחות משטרה רבים פעלו על מנת לפזר את ההפגנה, אך מספר שוטרים נפצעו בתגובה אלימה של המפגינים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת האוסטרליים, לפחות ארבעה בני אדם נפגעו בעימותים - כולם פונו לבתי החולים בעיר. עשרות בני אדם נעצרו.

בין היתר, הניפו המפגינים שלטים הקוראים לרצוח ולערוף את ראשיהם של הפוגעים בנביא מוחמד. "אובמה, אובמה - אנחנו אוהבים את אוסמה", צעקו חלק מהמפגינים. אחד המפגינים אמר במקום: "אנחנו רוצים שהאדם שהפיק את הסרט ייקח אחריות". במקביל, קרא הבוקר ארגון "אל-קאעדה" למפגינים לקחת דוגמה ממות השגריר האמריקני בלוב השבוע, ולרצוח מה שיותר דיפלומטים אמריקנים במחאה על הפקת הסרט הפוגע בשמו של הנביא מוחמד.

ביממה האחרונה נהרגו לפחות 11 בני אדם בשורת תקריות שנרשמו במהלך הפגנות המחאה נגד הסרט - ברחבי העולם הערבי. בתימן, במצרים, בלבנון ובסודן נהרגו מפגינים שסירבו להתפנות מאזור השגרירויות והנציגויות הדיפלומטיות האמריקניות במדינות, אך הבוקר עדיין לא נרשמו תקריות אלימות. הפגנות נערכו אתמול גם בעכו ובירושלים, במחאה על הסרטון האנטי-מוסלמי. 

אך את ענקית האינטרנט "גוגל" לא מעניינים האירועים ברחבי העולם הערבי בעקבות פרסום הסרט. בצהריים דחתה החברה את בקשת הבית הלבן להסיר מהרשת את הסרט משרתי אתר "יוטיוב". החברה הודיעה כי הסכימה לצנזר אותו או לחסום את הגישה אליו במספר מדינות ערב ומדינות מוסלמיות - אך לא להסירו.

הלילה הפיצו גורמים סלפים בסיני סרטון קצר המתעד את ההשתלטות על בסיס הכוח הרב-לאומי מדרום לאל-עריש, בו נפצעו מספר חיילים קולומביאניים. בסרטון תועדו הדקות הראשונות שאחרי פלישתם של עשרות בדואים סלפים לבסיס, קולות הירי, הצתת האש, וההשתלטות על מגדל השמירה בבסיס.