עשרות בדואים חמושים תקפו בסיני

כנופיית בדואים המונה עשרות חמושים פרצה למטה הכוח הרב לאומי בסיני מדרום לאל-עריש במחאה על הסרט הלועג לנביא מוחמד. ייתכן שחלק מהפצועים יועברו בהמשך על ידי מסוקי צה"ל לקבלת טיפול רפואי בשטח ישראל

מחאה אלימה ברחבי העולם הערבי (רויטרס)

 

 

המחאה מגיעה לגבולה הדרומי של ישראל: כנופיית בדואים המונה כ-50 סלאפים קיצוניים פרצה למטה הכוח הרב לאומי בסיני, מדרום לאל-עריש במחאה על פרסום הסרט "תמימות האסלאם" הלועג לנביא מוחמד. ייתכן שחלק מהפצועים יועברו בהמשך על ידי מסוקי צה"ל לקבלת טיפול רפואי בשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה נמנעו הסלאפים מעימות עם הכוח השוהה בסיני בבסיס לשעבר של חיל האוויר הישראלי ומורכב ברובו מחיילים אמריקנים. מפרטים ראשונים עולה כי עשרות מכוניות פרטיות ומסחריות הביאו עימם את כנופיית הבדואים החמושים שהקיפו עד מהרה את המחנה, צרו עליו והבעירו אש במקום. כ-70 מהם פרצו לתוך המתחם, שרפו כלי רכב ובזזו תחמושת רבה. חילופי אש כבדים החלו בין הכוחות במקום לבין החמושים.

כוח מצרי ראשון הגיע למקום במטרה להשיב את השקט לאזור. במערכת הביטחון עוקבים אחר הנעשה במקום. במקביל, הודיע צבא ארה"ב כי ישלח מחלקה של נחתים כדי להגן על השגרירות האמריקנית בחרטום שבסודן. סגן הנשיא ביידן שוחח עם מקבילו הסודני ודרש ממנו להגן על ביטחונם של אזרחי ארה"ב השוהים במדינה.

מהומות ומתקפה על ארה"ב ברחבי העולם המוסלמי

במהלך הלילה הותקף בסיס צבאי בריטי במחוז הלמנד שבדרום אפגניסטן ונהרגו שני נחתים מצבא ארצות הברית. החמושים שתקפו את הבסיס השתמשו בטילי כתף, רימונים ונשק קל והצליחו לפגוע גם בכמה כלי טיס בבסיס באטיסון, שנחשב לבסיס המרכזי של כוחות נאט"ו בדרום אפגניסטן.

הפגנות הזעם נגד הסרט המשמיץ את האסלאם התרחבו אתמול ברחבי העולם הערבי: לסודן, כווית, תימן, קשמיר ולעוד שורה ארוכה של יעדים בכל רחבי העולם. בתוניסיה חולץ השגריר האמריקני מבית השגרירות שהותקף, והועלה באש ביה"ס האמריקני. מפגינים פרצו גם לשגרירות גרמניה ובריטניה בסודן.

במקביל, גלשה אתמול המחאה האסלאמית היום גם לירושלים ולעכו. עשרות צעירים ניסו להגיע אל הבניין ששימש בעבר את הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים, אך נהדפו על ידי כוחות המשטרה. אלפים השתתפו בהפגנות בצפון וקראו לשליטת האסלאם בעולם.