סערת הסרט הגיעה לארץ: עימותים בירושלים וקריאות הלל לבן-לאדן בעכו

מאות תושבי מזרח הבירה קיימו בצהריים תהלוכה מהר הבית לכיוון הקונסוליה האמריקנית ונבלמו בשער שכם. שוטרים נפגעו מאבנים שיודו לעברם ועצרו כמה מהמשתתפים. בצפון קראו המונים "אובמה פחדן" במצעד מחאה, שבו נשמעו גם דברי תמיכה באל-קעידה

ההפגנה בעכו, היום (פוראת נסאר)

האלימות ששוטפת בשבוע האחרון את העולם הערבי במחאה על הסרט "תמימות המוסלמים" הגיעה בצהריים גם לישראל: עם תום תפילות יום השישי בהר הבית יצאו יידו מאות מתפללים אבנים ופתחו בתהלוכה אל אזור שער שכם, בניסיון להגיע אל הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים ולהפגין מולה. שוטרים מנעו מהם מלהגיע לייעדם וכמה מהם נפגעו מאבנים שנזרקו לעברם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתפרעים פוזרו מהמקום תוך שימוש ברימוני הלם וכמה מהם נעצרו. במקביל, נתן הזעם את אותותיו גם בעכו: עם תום התפילות במסגד המרכזי שבעיר יצאו המונים למצעד מחאה נגד ארצות הברית. בין היתר, הם קראו "אובמה פחדן" ו"הנביא מוחמד מעל לכל".

מקצת מהמפגינים בעכו, המזוהים עם האיסלאם הקיצוני, קראו סיסמאות בשבחו של מנהיג אל-קעידה שחוסל, אוסמה בן-לאדן. נוסף על כך, הם האשימו כי המוסלמים נתונים למתקפה בכל רחבי העולם וקראו להקמת מדינה איסלאמית גדולה שבה "יהודים ונוצרים יוכלו לחיות תחת חסותנו - בכל מקום".

כוננות במצרים: "האחים המוסלמים" נערכים להפגנת המונים

חברי תנועת "האחים המוסלמים", שאליה משתייך נשיא מצרים, מוחמד מורסי, נערכים לקיים "הפגנת מיליון איש" מול מתחם שגרירות ארצות הברית בקהיר, שנפרץ השבוע בידי המון זועם.

בניסיון לסכל מראש הישנות של אותם אירועים, הקיפו כוחות של משטרת מצריים את מתחם השגרירות בקוביות בטון - בתקווה שאלה יהוו מכשול יעיל למפגינים. בשעות הצהריים המוקדמות החלו פעילים ליידות אבנים והבעירו צמיגים בדרכים המובילות אל המבנה. השוטרים הגיבו בפיזור גז מדמיע, בניסיון לפזר את ההתקהלות האלימה.

פרט למצרים, הכריזו גם קבוצות איסלאמיות במדינות נוספות על כוונתן לערוך אירועי מחאה המוניים בקריאה "להגן על כבוד הנביא מוחמד", כלשונם. אחד ממארגני ההפגנות בחרטום, בירת סודן הצפונית, אמר כי "בעיר פועלים 5,000 מסגדים ומתפללים בהם כשני מיליון בני אדם. אחרי שתפילות יום השישי יסתיימו, נצא כולנו למען הנביא מוחמד. הפעולה הזאת תהיה בדרכי שלום - אבל תכלול גם כוח". מדינות אחרות שבהן מתוכננים אירועי מחאה הן פקיסטן, כוויית, תוניסיה ומרוקו.