מתקפה גם על שגרירות ארה"ב בתימן: הרוג ו-5 פצועים

האלימות נגד נציגויות אמריקניות בעולם הערבי נמשכת: מאות בני אדם הצליחו לפרוץ הבוקר למתחם השגרירות בבירת תימן צנעא ולהרוס מכל הבא ליד. כוחות הביטחון המקומיים ושל השגרירות פיזרו המפגינים בירי באוויר. אדם אחד נהרג ו-5 נוספים נפצעו במהומות

החשש והתחזיות של ארצות הברית הופכים הבוקר מוחשיים: המון זועם מנסה לפרוץ לשגרירות האמריקנית בצנעא בירת תימן. על פי הדיווחים שוטרים תימנים ירו באוויר ומנעו מהמפגינים להיככנס למתחם המאובטח. לפחות מפגין אחד נהרג וחמישה נוספים נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזעם בעולם המוסלמי בעקבות הסרט מעורר המחלוקת שמותח ביקורת חריפה על האיסלאם ועל הנביא מוחמד הולך וגובר, ולאחר רצח השגריר האמריקני בלוב, והתגובה הרפה של הנשיא אובמה, מתכנסים מפגינים מצריים מחוץ לבניין השגרירות בקהיר ו-20 מהם נפצעו בעימותים עם אנשי כוחות הביטחון שמנסים לפזר אותם  מאז שעות הבוקר.

אתמול, ביום שאחרי המתקפה הקטלנית על הקונסוליה האמריקנית בבנגזי שבלוב, בה נהרגו השגריר כריסטופר סטיבנס ושלושה אמריקנים נוספים, פרסמו השגרירויות בכוויית, תוניסיה, סודן, זמביה, בורונדי, מצרים וארמניה אזהרות באתרי האינטרנט שלהן מפני אפשרות של הפגנות מחאה אלימות שיכולות להוביל לניסיונות פריצה.

האזהרות לא פירטו לגבי איומים ספציפיים לאמריקנים בארצות האלו, אך הבהירו כי קיים חשש שההפגנות יהפכו אלימות וקראו לאזרחים אמריקנים לנקוט משנה זהירות. בתוניסיה כבר החלו הערב הפגנות סוערות מול השגרירות האמריקנית. עשרות בני אדם העלו באש את דגלי ארה"ב וקראו קריאות אנטי אמריקניות. כוחות הביטחון המקומיים הרחיקו אותם מהמקום.

בתוך כך, אמרו הערב גורמים אמריקניים רשמיים כי ההתקפה על הקונסוליה בלוב בה נהרג השגריר סטיבנס תוכננה מראש. לדבריהם, יש עדויות לכך שפעילי טרור מפלג איסלאמי קיצוני בשם אנצר אל שריע היו מעורבים בתכנון הפיגוע. הם ציינו כי על פי דיווחים מלוב, חברים בזרוע של אל קעידה בצפון אפריקה היו גם הם חלק מארגון המתקפה. "יש סימנים של התקפה מאורגנת", אמרו הגורמים.

במקביל הודיעה חברת גוגל כי תחסום את הגישה לסרטון הפרובוקטיבי לגולשים ממצרים ומלוב. דובר החברה, שבבעלותה ענקית הווידאו "יו-טיוב" הודיעה כי: "הסרטון עומד בכל הכללים שלנו ולכן יישאר ביו-טיוב, אך בהתחשב במצב המורכב במצרים ובלוב, החלטנו להגביל באופן זמני את הגישה אליו ממדינות אלה".

זעם בעקבות הסרט נגד הנביא - סיקור מיוחד:

השגריר האמריקני בלוב נהרג בהפגנות

קהיר: המונים פרצו לשגרירות ארה"ב

פואד על גל האלימות: "כל העולם הערבי עלול להיגרר לזה"

תמונת גופת השגריר האמריקני דלפה לרשת

רומני זועם: "אובמה מביע סימפטיה"

אובמה מגיב לרצח השגריר בלוב