הסרט ה"פוגע": עובד הקונסוליה האמריקנית נהרג בלוב

לאחר ההפגנות הסוערות בקהיר עקב הסרט האמריקני, שנטען כי הוא "מבזה את הנביא מוחמד", פרצו הלילה חמושים לקונסוליה האמריקנית הממוקמת בעיר השנייה בגודלה בלוב, בנגאזי. במהלך ההתפרעויות, נהרג עובד המקום

לאחר ההפגנות הסוערות מחוץ לשגרירות ארה"ב בקהיר, שקמו בעקבות הסרט האמריקני שנטען כי הוא "פוגע בנביא מוחמד", פרצו הלילה חמושים אל בניין הקונסוליה האמריקנית שבעיר בנגאזי שבלוב וירו למוות באחד מעובדי המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החמושים, כולם חברי מיליציה לובית, הגיעו הלילה אל בניין הקונסוליה ופרצו למתחם. במהלך ההתפרעויות, עשו החמושים שימוש ברקטות ורובים. מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, אישרה את דבר מותו של עובד הקונסוליה.  

אמש: הפגנות סוערות מחוץ לשגרירות ארה"ב בקהיר

הנציגות הישראלית בבירת מצרים כבר ספגה את נחת זרועם של מפגינים זועמים, ואמש הצטרפה אל אותו "מועדון" גם שגרירות ארצות הברית: כ-2,000 אזרחים, רובם פעילים בתנועות סלאפיות ואיסלאמיות קיצוניות, הסתערו על המבנה שבלב קהיר - במחאה על "סרט אמריקני שעלילתו מעליבה את הנביא מוחמד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-20 מבין המון הזועם הצליחו להגיע ממש אל קירותיו החיצוניים של הבניין, שמהתורן שבראשו הוסר הדגל האמריקני. במקומו, ניסו המפגינים להניף דגל שחור ענק, שעליו נכתב הפסוק מן הקוראן: "אין אלוהים מלבד אללה - ומוחמד הוא שליחו".

עם הורדת הדגל האמריקני, פרקו עליו הפעילים את זעמם וקרעו אותו לגזרים שהציגו לראווה מול מצלמות כתבי הטלוויזיה שתיעדו את ההתרחשויות.

איסמעיל מחמוד, צעיר בן 19 שהשתתף בניסיון ההשתלטות על השגרירות, הסביר בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי "הסרט הזה צריך להיות מוחרם באופן גורף ומי שהיה אחראי על הפקתו חייב להתנצל על מה שעשה. זו בושה".

מנגד, בחרו בשגרירות ארצות הברית בקהיר להימנע מלהגיב באופן רשמי על האירועים. עם זאת, בהצהרה מטעם הסגל הדיפלומטי שנמסרה קודם לכן צוין כי וושינגטון "מוקיעה כל פגיעה ברגשות הדתיים של המוסלמים או של כל בני דת אחרת".