בגלל סרט: המון זועם פרץ לשגרירות האמריקנית בקהיר

אלפי בני אדם, רובם פעילים בתנועות איסלאמיות, מחו נגד "סרט בהפקה אמריקנית המבזה את הנביא מוחמד" בהפגנה שהפכה אלימה. כ-20 איש הצליחו להעפיל לראש המבנה, הסירו את דגל ארצות הברית מהתורן - וקרעו אותו לגזרים

הנציגות הישראלית בבירת מצרים כבר ספגה את נחת זרועם של מפגינים זועמים, והערב הצטרפה אל אותו "מועדון" גם שגרירות ארצות הברית: כ-2,000 אזרחים, רובם פעילים בתנועות סלאפיות ואיסלאמיות קיצוניות, הסתערו על המבנה שבלב קהיר - במחאה על "סרט אמריקני שעלילתו מעליבה את הנביא מוחמד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-20 מבין המון הזועם הצליחו להגיע ממש אל קירותיו החיצוניים של הבניין, שמהתורן שבראשו הוסר הדגל האמריקני. במקומו, ניסו המפגינים להניף דגל שחור ענק, שעליו נכתב הפסוק מן הקוראן: "אין אלוהים מלבד אללה - ומוחמד הוא שליחו".

עם הורדת הדגל האמריקני, פרקו עליו הפעילים את זעמם וקרעו אותו לגזרים שהציגו לראווה מול מצלמות כתבי הטלוויזיה שתיעדו את ההתרחשויות.

איסמעיל מחמוד, צעיר בן 19 שהשתתף בניסיון ההשתלטות על השגרירות, הסביר בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי "הסרט הזה צריך להיות מוחרם באופן גורף ומי שהיה אחראי על הפקתו חייב להתנצל על מה שעשה. זו בושה".

מנגד, בחרו בשגרירות ארצות הברית בקהיר להימנע מלהגיב באופן רשמי על האירועים. עם זאת, בהצהרה מטעם הסגל הדיפלומטי שנמסרה קודם לכן צוין כי וושינגטון "מוקיעה כל פגיעה ברגשות הדתיים של המוסלמים או של כל בני דת אחרת".