נשיא סוריה אסד: אם העם ירצה - אפרוש

במקביל להמשך שפיכות הדמים בסוריה, חשף סגן שר החוץ הרוסי כי אסד אמר לנציגים במוסקווה שאם העם הסורי לא ירצה בו כמנהיג הוא יפרוש. "אף פעם לא אמרנו ששמירה על אסד בשלטון הייתה תנאי מוקדם לכל משא ומתן", הדגיש

אסד יפרוש מלחץ העם? ארכיון (רויטרס)

האם ההמון יצליח להדיח את נשיא סוריה בשאר אסד מהשלטון? סגן שר החוץ של רוסיה, מיכאיל בוגדנוב חשף בריאיון לעיתון הצרפתי "לה-פיגרו", כי הנשיא הסורי בשאר אסד אמר לנציגים במוסקווה כי יפרוש מתפקידו אם בני העם הסורי יבחרו מנהיג אחר בבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אסד בעצמו אמר לנו את זה וגם לנו ברור כי אם העם לא ירצה אותו הוא לא יישאר", הבהיר סגן שר החוץ הרוסי. "אנחנו אף פעם לא אמרנו ששמירה על אסד בשלטון הייתה תנאי מוקדם לכל משא ומתן".

"המשטר הוא עדיין חזק ואסד נהנה מתמיכה חזקה מהאוכלוסייה. תמיכה זו אינה מונעת על ידי אהבה של הסורים לאסד, אלא מהפחד של מי שיירש אותו", טען בוגדנוב בריאיון. "זה מעלה את השאלה שאף אחד במערב לא מסוגל לענות: מי יבוא אחרי שאסד?".

במקביל, קוראים ברוסיה להפסיק את שפיכות הדמים במדינה. "אנו קוראים שוב לכל הצדדים להפסיק את האלימות כי אין פתרון אחר. בתוך 18 חודשים, המשבר הוביל להרס של כפרים ועיירות", הוא הדגיש. "אם הצדדים ימשיכו להגדיל את הפוטנציאל הצבאי שלהם, זה יוביל למבוי סתום מסוכן יותר והסכסוך יימשך עוד הרבה זמן".