סרט אירני מציג: כך תיראה התקיפה

מה יקרה אם מתקני הגרעין באירן יותקפו? סרט אירני חדש מצייר היום תרחיש מעניין ולפיו – כל המערכה, התקיפה והתגובה האירנית, תסתיים בתוך יומיים בלבד. להערכת יוצרי הסרט 450 טילים ישוגרו לעבר בסיסים צבאיים בישראל - ולא לעבר ערים

באירן מוצג סרט חדש המתאר כיצד תיראה תקיפה אמריקנית וישראלית של מתקני הגרעין. על פי יוצרי הסרט, טהרן תשגר 450 טילים אל מטרות צבאיות בישראל - והמערכה תסתיים תוך יומיים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההנחה של הסרט מטעם הזה, הפקה מושקעת של לוחמה פסיכולוגית אירנית, היא כי מלחמה תיפתח במתקפה אווירית אמריקנית כבדה בשיתוף ישראל. רשימה של 12 מתקני גרעין אירנים ומתקני עזר צבאיים תופצץ מהאוויר בפצצות חודרות מיגון . יוזמי הסרט מבקשים שנאמין כי 20 מהמטוסים התוקפים יופלו בטילי ההגנה האווירית האירנית, וכי הנזק שייגרם למתקני הצנטריפוגות למשל, יהיה מוגבל מאוד. בקצרה - שגם מהלומה במלוא עוצמתה של ארצות הברית לא תיצלח. ישראל הם מעריכים תתרום בעיקר מל"טים כבדים מדגם "איתן" לשיתוק סוללות הטילים, ואף יחידות קומנדו של צה"ל, שיחדרו לאירן לציון מטרות.

מייסד משמרות המהפכה גנרל מוחסין ריאזי, נראה מסביר: "השגנו שיפור משמעותי בתחומי ההגנה האווירית וההגנה מטילים". מה שמסקרן בסרט הוא שהתגובה הצפויה מצד אירן אמורה להיות מדודה, ותכלול מטחי טילים, להערכתם כ-3,000, כלפי בסיסים אמריקניים הממוקמים בין היתר בטורקיה, באזרבייג'ן בקטאר ובבחריין, וכמובן ספינות הצי שבמרחב.

סגן הרמטכ"ל האירני הגנרל מסעוד ג'זאירי מדגיש: "ערכנו עשרות ניסויים טכניים וטקטיים, ערכנו תמרונים רבים ואין לי ספק שנצליח". אל ישראל, מסביר הסרט האירני, ישוגרו 450 טילים אל 11 מטרות צבאיות בלבד - לא לערים. 60% מהטילים יצליחו לדעתם לחדור את מערך היירוט הישראלי, בדרך ליעדים כמו הכור בדימונה, מפעל הקישון הכור בנחל שורק, בסיסי הטילים כלשונם בבאר יעקב ובשדות מיכה, רפאל שליד סכנין ומחנה עילבון. ובתוך שתי יממות בלבד, כך חוזה הסרט האירני, תסתיים המלחמה - ללא הכרעה.