הצבא הסורי פגע בצינור המים הראשי בחלב: "חשש מאסון הומניטרי"

כלי טיס של חיל האוויר הסורי פגע במערכת המים המרכזית של העיר חלב הגדולה בסוריה, וכבר יממה שלמה זורמים מים ללא הפסקה בשכונותיה. החשש: פגיעה באספקת המים ל-3 מיליון תושבים באזור. פלסטינים תושבי מחנות הפליטים הקימו גדוד מורדים נגד המשטר

המים זורמים בחלב, בסוף השבוע (חדשות 2)

האם אסד אימץ שיטה נוספת לדיכוי המרד - באמצעות ייבושה של סוריה? ביממה החולפת מדווחים כלי תקשורת ערביים, בהתבסס על קטעי וידאו שהועלו לרשת, כי כלי טיס של חיל האוויר הסורי השמידו את מערכת אספקת המים הראשית בעיר חלב, הגדולה בערי סוריה, במהלך התקיפות בעיר.

המים לא מפסיקים לזרום בעיר חלב:

מקטעי הווידאו שעולים לרשת מתועד זרם מים בלתי פוסק במספר שכונות בעיר, וכעת עולה החשש כי אספקת המים בברזי השתייה בבנייני המגורים תיפגע - וחייהם של כשלושה מיליון מתושביה ומתושבי האזור יהיו בסכנה מיידית. "אסד פגע בצינור המים הראשי בחלב", נשמע בטון דרמטי קולו של צלם אחד מקטעי הווידאו שהועלו לרשת. "מסוקי קרב הם שתקפו. אלו הן הרפורמות שלך, בשאר אסד?". אחד מלוחמי המורדים הציג למצלמה את שרידיו של אחד הטילים, שלטענתו פגע במערכת המים המרכזית.

חשש מאסון הומניטרי בעקבות הפגיעה בצינור המים:

בינתיים, הצטרפו לשורות המורדים כמה עשרות פלסטינים תושבי מחנות הפליטים בסוריה, שהודיעו בסוף השבוע בתיעוד מצולם על הקמתו של "הגדוד הפלסטיני" בארגון העל של כוחות המורדים - "צבא סוריה החופשית".

הדובר שצולם בהודעה שהופצה באתרי האינטרנט ובאתרי שיתוף הווידאו אמר למצלמה: "המשטר הסורי והשביחה תוקפים את שטחנו בארטילריה, בטנקים, בפצצות מרגמה, במטוסים ושורפים את בתינו. הם מבצעים מעצרים ללא אבחנה, פוגעים ברכושנו ולא מבחינים בין סורי לפלסטיני. החלנו להקים את הגדוד הזה על מנת להגן על תושבי סוריה - הסורים והפלסטינים. אנחנו ניצבים לצדו של העם הסורי נגד העושק של המשטר".

"הגדוד הפלסטיני" מכריז על המלחמה באסד:

בשבועות האחרונים דווח על עשרות אלפי פלסטינים במחנות הפליטים בסוריה, שנמלטים מזירות הלוחמה בעקבות האש הבלתי פוסקת במדינה. על פי חלק מהדיווחים, פלסטינים רבים שבו לרצועת עזה דרך מעבר רפיח. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת