הציוץ הראשון של מורסי בטוויטר: "למען הרוגי המהפכה"

הדף של איש האחים המוסלמים קיים כבר מספר חודשים והספיק "לנפק" יותר מ-300 ציוצים - אך בסוף השבוע הוא הפך לרשמי: גם לנשיא מצרים יש מעתה טוויטר, והוא כבר הספיק לצייץ בו לראשונה בתפקיד. שלא במפתיע, הקדיש את הציוץ להרוגי המהפכה במצרים - וגם לעם הסורי הנלחם על החופש שלו

דף הטוויטר של מורסי. "למען החללים" (חדשות 2)

לא רק אובמה או נתניהו - גם נשיא מצרים מצייץ מסוף השבוע בטוויטר. רשת "אל-ערבייה" דיווחה אמש כי מוחמד מורסי הקדיש את ה"ציוץ" הראשון שלו ברשת החברתית הפופולרית להרוגי המהפכה במצרים ולעם הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בערב יום שישי הודיעה לשכת הנשיאות המצרית על השקתו הרשמית של דף הטוויטר של מורסי. יש לציין כי החשבון היה קיים כבר חודשים קודם לכן, והפיץ בשמו של מורסי - אז עדיין לא בתפקיד הנשיא - יותר מ-300 ציוצים. עם זאת, לשכת הנשיאות הכריזה על הדף כעמוד הרשמי של נשיא מצרים בטוויטר רק בסוף השבוע האחרון.

שלוש שעות לאחר ההכרזה הרשמית כבר "צייץ" בפעם הראשונה: "אני מקדיש את הציוץ הראשון לחללי מהפיכת 25 בינואר ולעם הסורי הגיבור", הוא כתב בשפות הערבית והאנגלית. למעלה מ-250 אלף גולשים כבר הספיקו ללחוץ על כפתור ה-Follow ולעקוב אחר חשבונו האישי של נשיא מצרים.

מאז נבחר מורסי רשמית, הספיקה לשכת הנשיאות המצרית להשיק בשמו דף פייסבוק רשמי וגם ערוץ ביוטיוב בו ניתן לצפות בנאומיו והצהרותיו. בהקשר הזה ניתן לציין את הסערה התקשורתית שעורר ה"ציוץ השקרי" שהופץ לכאורה בדף של מורסי, בו "הזמין" את הנשיא שמעון פרס לביקור במצרים. זמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר בחשבון מפוברק שהוקם בטוויטר - וכי לא מדובר בהזמנה רשמית.