צבא מצרים: "שולטים על כל סיני"

במהלך המבצע הצבאי הנרחב שביצע צבא מצרים בחצי האי סיני נהרסו 31 מנהרות הברחה וחוסלו יותר מ-30 מחבלים. במסיבת עיתונאים הבהיר דובר צבא מצרים: "פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם ישראל"

"שולטים על כל סיני". ארכיון (חדשות 2)

צבא מצרים ערך היום מסיבת עיתונאים במהלכו נחשפו הפעולות שבוצעו בסיני, בעקבות הפיגוע המשולב בו נהרגו 16 חיילים מצרים ונעשה ניסיון לחדור לשטח ישראל.

דובר הצבא המצרי אחמד עלי, הדגיש כי קיים שיתוף פעולה נרחב בין מצרים לישראל בכל הנוגע לפעילות בחצי האי וכי מצרים לא הפרה את הסכם השלום עם ישראל. לדבריו, מצרים מכבדת את כל ההסכמים שהיא חתומה עליהם בהם גם ההסכמים הבינלאומיים.

עלי ציין במסיבת העיתונאים כי עד כה מצרים הרסה 31 מנהרות וחיסלה כ-30 מחבלים. לדברי דובר הצבא, הכוחות המצרים פועלים לבדם, ללא כל עזרה מגורמים חיצוניים וכי כעת מצרים שולטת על כל סיני.

דיווח: 70 קצינים מצרים הודחו

בתחילת השבוע שעבר דיווח העיתון המצרי א-שורוק, ששר ההגנה החדש עבד אל-פתח סיסי, החליט להדיח מתפקידם 70 קצינים בדרגה המקבילה לגנרל, ובהם בכירי המועצה הצבאית ששלטה במדינה בתקופה שלאחר נפילת מובארק.

כמו כן, החליט שר ההגנה המצרי למנות מועצה צבאית עליונה חדשה, בכפוף לאישורו של הנשיא מוחמד מורסי. בחודש שעבר הדיח מורסי את שר ההגנה הקודם מוחמד טנטאווי ואת הרמטכ"ל, סאמי ענאן, במהלך שהחליש את ההשפעה הפוליטית של הצבא לעומת השלטון הנבחר של האחים המוסלמים.

דיווח זה הגיע לאחר שכוחות הביטחון במצרים החליטו להעלות את רמת הכוננות בתעלת סואץ, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל על כוונת ארגוני ג'יהאד לבצע פיגוע טרור נגד גורמים צבאיים לאורך התעלה. על פי הדיווח, בפורטל החדשות המצרי "מסראווי", המידע שהתקבל עוסק ב"פיגוע גדול" שמתוכנן נגד גורמי צבא מצריים.