האו"ם: יש להכפיל את הסיוע לסוריה

הלחימה העזה בסוריה נמשכת וגובה מחיר כבד מהאוכלוסייה האזרחית. מספר התושבים הנזקקים לסיוע המוניטרי הוכפל בחודש יולי ועומד כעת על 2.5 מיליון בני אדם. בעקבות זאת מבקשים באו"ם ממדינות העולם להכפיל את הסיוע ההמוניטרי למדינה המשוסעת ולהעמידו על סכום של 347 מיליון דולר

פליטים סורים (AP)

גידול חד במספר האזרחים בסוריה הנזקקים לסיוע הביא את האו"ם להכפיל את בקשת הסיוע ההומניטרי שלו מהקהילה הבינלאומית - מסכום של 180 מיליון דולר לסכום של 347 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהאו"ם נמסר כי מאז חודש יולי הוכפל מספר התושבים הזקוקים לסיוע והוא עומד כעת על 2.5 מיליון בני אדם. בעוד שההתקוממות האלימה במדינה נמשכת ואף מחריפה נמסר כי עד כה הצליחו באו"ם לגייס רק כ-90 מיליון דולר לסייע לעם הסורי.

"בשלב זה האוכלוסייה האזרחית בסוריה אחוזה פחד וייאוש", אמר ג'ון גינג, בכיר בסוכנות הסיוע של האו"ם. "תרומה הומניטרית היא לא פתרון לקונפליקט. הפתרון צריך להיות הסדר פוליטי, אך עד אז עלינו לעשות יותר מאי פעם, תחת נסיבות מסוכנות מאי פעם במטרה לסייע לאנשים שסובלים".

1.2 מיליון בני אדם נעקרו מבתיהם

מנתונים של סוכנות הפליטים של האו"ם עולה כי מאז תחילת ההתקוממות לפני יותר מ-17 חודשים נאלצו כ-1.2 מיליון בני אדם לעזוב את בתיהם, כמחציתם ילדים. עוד נמסר כי כמעט 250 אלף פליטים סורים עזבו את המדינה לירדן, טורקיה, עירק ולבנון - מתוכם נרשמו 100 אלף פליטים חודשים בחודש אוגוסט האחרון בלבד.

אמש קראו שני סנאטורים אמריקנים בולטים - ג'ון מקיין וג'ו ליברמן - לארה"ב לחמש את המורדים בסוריה ולהקים אזורי ביטחון בתוך המדינה עבור ממשלת מעבר. בתוך כך דיווח הלילה ערוץ אל-ערבייה כי קונסול סוריה במלזיה ומספר דיפלומטים נוספים ערקו מהשלטון במחאה על מה שהם כינו "פשעים ברוטאליים" של המשטר.

בלחימה ברחבי סוריה נהרגו אתמול לפחות 125 בני אדם, כך על פי ארגוני זכויות אדם במדינה. בפיצוץ מטען שהותקן על אופנוע סמוך למסגד בצפון הבירה דמשק נהרגו אתמול בצהריים לפחות חמישה אנשי כוחות הביטחון הסורים.