דמשק: 5 הרוגים בפיצוץ סמוך למסגד

לפחות 5 אנשי כוחות הביטחון הסורים נהרגו בשעות האחרונות בפיצוץ מטען שהותקן על אופנוע, סמוך למסגד בצפון דמשק.שישה אנשי ביטחון נוספים נפצעו. הפיצוץ אירע ברובע רוקן אל-דין, שעיקרו אזור מגורים. ארגוני מורדים טענו כי הפיצוץ נועד לפגוע בפלוגת סיור של כוחות אסד.

שוב פיצוץ בדמשק. ארכיון (רויטרס)

שוב פיצוץ בדמשק: מטען תופת, שהוצמד לאופנוע, התפוצץ בצהריים בחלקה הצפוני של הבירה הסורית. 5 מאנשי כוחות הביטחון נהרגו בפיצוץ, ו6 נוספים נפצעו. המטען הופעל בשעה שמתפללים יצאו ממסגד סמוך, וגרם לנזק גם בבתי עסק סמוכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי אחד מארגוני המורדים, מטרת הפיצוץ הייתה לפגוע בחוליית סיור של הצבא הסורי. בטלוויזיה הסורית הוצגו תמונות מהזירה - בהן הוצגו בין היתר הריסות קליניקה סמוכה, וכתמי דם רבים.

מאז תחילת המהומות בסוריה אירעה סדרת פיצוצים ארוכה בבירה. האחרון שבהם - רק ביום ראשון האחרון, אז התפוצצו שני מטענים סמוך למבנה המטכ"ל הסורי, וגם זאת, לא בפעם הראשונה. גורמים בממשל בדמשק האשימו את המורדים ב"מעשי טרור". בארגוני המורדים טוענים עם זאת כי מדובר בפעולות המשטר עצמו, שמנסה להכתים את "מאבקם הצודק", כהגדרתם.

פעילי זכויות אדם בסוריה דיווחו עוד על ירי כבד של כוחות אסד לאורך היום, בו נהרגו 16 בני אדם בערים במחוז הדרומי דאף אל-שוק.